NAUKA ANGIELSKIEGO ONLINE – polecane strony i kursy.

Nauka Angielskiego przez Internet.

Na tej stronie zamieszczam zbiorcza listę stron do nauki języka angielskiego oraz internetowych kursów z których osobiście korzystałem samodzielnie ucząc się języka angielskiego w domu. Każdy link do konkretnej strony postaram się bardzo krótko scharakteryzować, więcej informacji znajdziecie już na konkretnych stronach. Tam również bardzo często możesz drogi czytelniku zupełnie za darmo wypróbować metodę lub kurs angielskiego przed decyzją o zakupie abonamentu lub pełnego dostępu do kursu.

Poniżej lista stron i kursów z których korzystałem i szczerze polecam do nauki podstaw języka angielskiego.

Najlepsze strony i kursy angielskiego (z których sam korzystałem) i polecam.

Zestawienie polecanych stron dzięki którym w kilkanaście tygodni od zera opanowałem podstawy języka angielskiego:

✅ Nauka 1000 najczęściej używanych angielskich słów (Kurs Online).

www.1000-slow.pl – Mimo iż w Internecie w obecnej chwili można znaleźć wiele kursów i stron do nauki najważniejszych angielskich słów to ja wybrałem właśnie ten kurs z uwagi na jego ukierunkowanie na szybkie opanowanie 1000 angielskich słów (których znajomość pozwala rozumieć ok 80% angielskiego). Strona skupia się tylko na nauce słówek poprzez powtarzanie i ta metoda naprawdę działa. Maksymalnie trzy najważniejsze znaczenia, tłumaczenie i wymowa native speakera. Nauka podzielona na części po 20 słówek, gdzie to Ty decydujesz czy znasz już dane słówko czy jeszcze nie. Więcej o metodzie dowiesz się z nagrania video na powyższej stronie.


✅ Kurs 1000 najczęściej używanych angielskich słów na MP3 (do pobrania i słuchania).

Kurs angielski 1000 słów MP3 – Jest to kurs angielskiego na MP3, którego lekcje po zakupie pobierasz na swój komputer i wgrywasz do smartfona, odtwarzacza mp3, lub nagrywasz na płytę i słuchasz np. w samochodzie. Ta sama lista 1000 najczęściej używanych angielskich słów pogrupowana na lekcje po 25 słówek (20 lekcji MP3). Opcja idealna jako uzupełnienie kursu online uczącego angielskich słów. Ja wykorzystywałem go właśnie do osłuchiwania się ze słówkami oraz nauki, kiedy nie mogłem tego robić online przez Internet wykorzystując kurs online.

Podsumowanie: Dzięki tym dwóm kursom Online i MP3 w ciągu kilku tygodni poznałem, opanowałem i zapamiętałem 1000 stosowanych angielskich słówek. O tym dlaczego warto się ich nauczyć pisałem już we wpisie: Jak szybko nauczyć się języka angielskiego?


✅ 500 najczęściej używanych angielskich zwrotów (Kurs Online)

Kurs na stronie: www.1000-slow.pl/500-zwrotow – strona na której w dokładnie taki sam sposób jak angielskich słówek, nauczysz się 500 najbardziej przydatnych w codziennej komunikacji pełnych angielskich zdań i zwrotów.


✅ Kurs 500 super przydatnych angielskich zwrotów MP3 (do pobrania i słuchania).

Kurs MP3 na stronie: www.1000-slow.pl/500-zwrotow-mp3 – Jest to kurs angielskiego na MP3, którego lekcje po zakupie pobierasz na swój komputer. Możesz z niego korzystać zamiast np słuchać muzyki, radia itd. Każda z 20 lekcji zawiera po 25 angielskich zwrotów. Opcja idealna jako uzupełnienie kursu online. Polecana przeze mnie do nauki angielskich zwrotów ze słuchu.

Podsumowanie: Osobiście do opanowania angielskich zwrotów korzystałem z kursu MP3.  O tym dlaczego warto uczyć się tych 500 najważniejszych angielskich zwrotów pisałem na stronie: Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku?


Dlaczego warto zainwestować w te kursy angielskiego?

Jeżeli zatem chcesz tak jak ja w kilka tygodni opanować podstawy języka angielskiego w postaci zrozumienia prawie 80% angielskiego oraz móc porozumieć się w większości podstawowych i codziennych sytuacji po angielsku to polecam Ci zaopatrzyć się w te dwa kursy i opanować zarówno 1000 najczęściej używanych angielskich słów oraz 500 super przydatnych angielskich zwrotów. Dzięki znajomości tych słów i zwrotów nie tylko dużo rozumiesz, ale potrafisz automatycznie tworzyć wypowiedzi na bazie tych zwrotów oraz używając słów najczęściej stosowanych.