JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO?

JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO

Jeżeli zadajesz sobie pytanie – Jak szybko nauczyć się języka angielskiego to w tym wpisie zdradzę Ci sposób i moje przemyślenia na temat bardzo skutecznej metody szybkiej nauki angielskiego, po to aby już od dzisiaj twoja nauka przynosiła błyskawiczne efekty w postaci zrozumienia języka angielskiego.


Jak Szybko Nauczyć się Angielskiego?

Wiele osób uważa, że szybka nauka języka angielskiego nie jest możliwa. Nauczyciele wciąż powtarzają, że aby nauczyć się angielskiego potrzeba jest uczyć się latami. Od razu zaznaczę, iż nie twierdzę, że języka angielskiego można nauczyć się biegle w ciągu miesiąca (bo to nie jest możliwe) ale są metody oraz udowodnione na podstawie badań i doświadczeń sposoby na to aby zdecydowanie przyśpieszyć naukę języków obcych. Osobiście uważam, że każdy rozpoczynający naukę angielskiego powinien poznać metody pozwalające szybciej się go uczyć. Dlatego w tym wpisie zdradzę Ci taką właśnie metodę, więc koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Dlaczego nauka angielskiego w szkole trwa tak długo?

Zapewne masz w swojej pamięci to jak wygląda nauka języka angielskiego w szkole? Zazwyczaj nauczyciel realizuje z góry narzucony tryb nauki, który zamiast uczyć konkretnych umiejętności językowych (tj. zrozumienie, mówienie po angielsku itd.) uczy wszystkiego na raz. Na pierwszych lekcjach zazwyczaj uczysz się odmiany „to be” podstawy gramatyki i nowych słówek. Nie mam nic przeciwko nauce nowych słówek (bo przecież słownictwo to podstawa nauki każdego języka), ale uważam, że błędem jest uczenie się słów, których później nie będziemy w ogóle wykorzystywać w praktyce (a takich słów często właśnie uczą w szkołach). Kolejnym błędem nauczycieli jest również przykładanie tak wielkiej uwagi (już od samego początku) do nauki zasad gramatycznych. Owszem znajomość podstaw gramatyki też jest ważnym elementem, ale nie na początku nauki.

Podsumowując: Szkoła uczy wszystkiego na raz w sposób nieprzemyślany, dlatego nauka jest mało skuteczna, nie przynosi widocznych efektów przez co trwa bardzo długo.

Wiele osób, które uczą się angielskiego samodzielnie również popełnia wiele błędów w wyborze metody oraz sposobie nauki.

Praktycznie każda z istniejących metod uczy w podobny sposób – czyli trochę słówek, trochę gotowych zwrotów, gramatyki, czytania, pisania itd. Przyswajana w ten sposób wiedza jest fragmentaryczna i brak w niej jakieś sensownej strategii, przez co widoczne efekty zobaczysz dopiero po miesiącach lub latach ciężkiej pracy. A przecież zależy ci na tym aby szybko nauczyć się angielskiego – prawda?

Sprawdzony sposób na szybką naukę angielskiego.

Jeżeli chcesz szybko nauczyć się angielskiego, to musisz poznać i zacząć stosować metody, które zostały zaprojektowane w ten sposób, by błyskawicznie dawać odczuwalne rezultaty. Zanim jednak zdradzę Ci tą metodę (od której sam rozpoczynałem swoją przygodę z samodzielna nauka angielskiego) to musisz wiedzieć bardzo ważną kwestię:

Fundamentem szybkiej nauki języka angielskiego jest jego rozumienie!

dlatego wystarczy znaleźć metodę na to aby przy minimalnym nakładzie pracy zacząć szybko rozumieć angielski. Wtedy nie tylko zaczniesz w krótkim czasie dostrzegać postępy w nauce (będziesz rozumiał wiele tekstów i rozmów w języku angielskim), ale również zobaczysz, że ta metoda działa, co wpłynie na twoją motywację i chęć dalszej nauki. A zatem:

Jak Szybko zacząć rozumieć język angielski?

Jeżeli uczysz się języka angielskiego to musisz wiedzieć, że występuje w nim ponad 1 milion  słów i wyrażeń. Jednak zauważono, że spośród tej liczby do codziennej komunikacji w języku angielskim wykorzystywane jest średnio, zaledwie ok 3000 słów, więc są one odpowiedzialne za niemalże 100% rozumienia tego języka. Cała reszta pozostałych słówek to rzeczy, które są używane bardzo rzadko (np. słownictwo i terminy specjalistyczne, branżowe itd.) z którymi nie będziesz mieć do czynienia podczas codziennych rozmów.

Dodatkowo na podstawie badań naukowców i doświadczeń na temat języka angielskiego stwierdzono, że opanowanie zaledwie 1000 najczęściej używanych angielskich słów pozwoli na rozumienie aż 80% treści tego języka!

Dlatego jeśli chcesz: szybko nauczyć się języka angielskiego koniecznie w pierwszej kolejności musisz postawić na naukę i opanowanie 1000 najczęściej używanych angielskich słów.

Myślę, że zdajesz sobie sprawę z tego, że podczas nauki angielskiego poznanie słownictwa jest podstawą i prędzej czy później będziesz musiał/a je opanować. Dlatego zamiast uczyć się wielu niepotrzebnych słów (takich jak: strych, kombajn, przepiórka itd.) rozpocznij naukę od tych najważniejszych (które używasz codziennie po kilkadziesiąt razy). Wiem z własnego doświadczenia że zauważenie szybkich efektów nauki (w postaci rozumienia rozmów, dialogów, lub anglojęzycznych tekstów i stron www) bardzo motywują do dalszej nauki, a najszybciej zaczniesz rozumieć angielski poznając właśnie 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów.

Szybka nauka angielskiego a motywacja do nauki.

Wiele osób rozpoczynających naukę języka angielskiego bardzo szybko się poddaje. Czy wiesz ze głównym tego powodem jest uczenie się w sposób mało efektywny – czyli tradycyjnymi metodami, które uczą wszystkiego po trochę, bez konkretnego celu (trochę słówek, trochę gramatyki, jakieś ćwiczenia, dialogi, rozmówki itd.) Ucząc się w ten sposób nie zobaczysz szybkich efektów, przez co szybko się poddasz i zapewne stwierdzisz – „ja to nie mam talentu do języków”.

Dlatego właśnie twierdzę, że aby mieć ciągłą motywację do samodzielnej nauki, musisz uczyć się tego co naprawdę ważne na początku, wyznaczyć sobie cel i go jak najszybciej zrealizować. A tym celem dla ciebie jako początkującego powinno być: poznanie i trwałe zapamiętanie najczęściej stosowanych angielskich słów, których znajomość da ci rozumienie angielskiego na poziomie 80%.

Szybka nauka angielskiego dla początkujących – moje doświadczenia.

Sam osobiście właśnie od nauczenia się 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów rozpocząłem samodzielną naukę angielskiego po szkole (z której po kilku latach nauki, nie wyniosłem kompletnie nic). O tej metodzie dowiedziałem się od Sebastiana z nagrania video na stronie: 1000 Słów – angielski. To właśnie korzystając z jego porad i kursów na wspomnianej wcześniej stronie w szybkim czasie opanowałem najważniejsze angielskie słówka.

O tym w jaki sposób się ich uczyłem napiszę już niebawem w osobnym wpisie teraz wspomnę tylko, że uczyłem się ich zarówno przez Internet, jak również pobierając 1000 angielskich słów w wersji mp3 i słuchając na telefonie podczas każdej wolnej chwili.

Na zakończenie jednak chciałbym abyś mnie dobrze zrozumiał(a). Nauczenie się 1000 najważniejszych słów nie zagwarantuje ci tego, ze zaczniesz płynnie mówić po angielsku (mimo iż jest to słownictwo najczęściej stosowane). Jednak dzięki temu będziesz mieć znakomite podstawy do dalszej nauki, zaczniesz szybko rozumieć większość przekazu po angielsku, co da ci również pozytywnego „kopa”. Dlatego jeśli już wielokrotnie zdarzało Ci się „zabierać za angielski”, a potem po krótkim czasie zniechęcać się z braku widocznych efektów – to ta metoda da ci wreszcie rezultat i motywację do dalszej nauki. Ja tak zaczynałem i gwarantuję Ci, że to działa!

jak-uczyć-się-szybko-angielskiegoPs. O tym jak wykorzystać znajomość 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów w dalszej nauce i szybko nauczyć się mówić po angielsku napiszę ci już w kolejnych wpisach na tej stronie, dlatego zaglądaj tu regularnie.

PS2. Pamiętaj – znajomość tysiąca najważniejszych angielskich słów to absolutna podstawa w procesie nauki języka! Dlatego nie zaczynaj nauki bez ich opanowania, ponieważ tak jak ja wcześniej (oraz wiele osób które znam) stracisz wiele cennego czasu na naukę, która nie przynosi szybkich efektów i demotywuje.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.7 / 5. oddanych głosów: 99

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

59 komentarzy

 • Pisałem o wszystkich wadach i zaletach uczenia się angielskiego w ten sposób na stronie: http://angielskionline.edu.pl/jak-szybko-nauczyc-sie-jezyka-angielskiego/
  Osobiście znam i spotkałem wiele osób, które potwierdziły skuteczność nauki w ten sposób. Zazwyczaj wspominały one o szybkich rezultatach w postaci rozumienia tego co ktoś do nich mówi po angielsku. No i motywacja, która rosła z każdą kolejną godziną nauki.

 • Ta metoda naprawdę działa. Wcześniej kiedy moim pierwszym językiem był niemiecki uczyłam się słówek tą metodą. Efekty były naprawdę błyskawiczne. Trzeba tylko przysiąść do nauki, bo wiadomo samo nic się nie zrobi. Teraz po opanowaniu niemieckiego w stopniu podstawowym biorę się za angielski. I tez zaczynam do nauki 1000 słówek.

  • Racja, ja również uczę się angielskiego metoda 1000 słów tylko na stronie kursu angielskiego etutor. Jest tam moduł do nauki nowych słówek w którym można wybrać właśnie listę 1000 najczęściej używanych angielskich słów i po ich przerobieniu system sam pamięta o powtórkach dla Ciebie. Super system jak dla mnie więc polecam.

   • Iwasiuk Władysława

    Przeglądałam to wszystko ale uważam że dobrze jest zacząć właśnie w ten sposób. Nauka 1000 słów na początku jest ciężka. Sama nie jestem w stanie zapamiętać nawet jeśli mówi lektor to wolno myślę że każda lekcja powinna mieć kilka słów i powtarzać je na okrągło aż do zapamiętania. Mam jeden mętlik w głowie od tyłu słów rozmawiam po niemiecku w sposób komunikacji ponieważ pracuje 20 lat i nie jestem wstanie rozmawiać biegle ale chcę się nauczyć chociaż trochę języka angielskiego w stopniu komunikatywny podstawowych zasad mowienia na początku to jest łatwiejsze bo inaczej się zniechęcam i myślę że inni także przynajmniej z tymi co rozmawiam.

 • Bardzo dobry wpis.

 • W jaki sposób mam uczyć się dalej, jeśli już opanuję te 1000 angielskich słówek?

  • Dorota… to zależy na jakiej umiejętności najbardziej Ci zależy i do czego będziesz wykorzystywała później język angielski. Niemniej jednak moim zdaniem podstawą powinno być swobodne komunikowanie się po angielsku dlatego po opanowaniu 1000 najważniejszych angielskich słów polecałbym Ci naukę całych zdań i zwrotów tak jak pisałem w tym wpisie: https://angielski1000slow.pl/jak-szybko-nauczyc-sie-mowic-w-jezyku-angielskim. Jest to według mnie jedna z najszybszych metod na to aby nauczyć się swobodnie rozmawiać po angielsku. Sam uczyłem się właśnie w ten sposób i gwarantuję, że metoda ta jest szybka i efektywna. Poza tym staraj się dużo mówić na głos, ćwiczyć wymowę, słuchać angielskich tekstów i jak najczęściej staraj się otaczać językiem angielskim.

   • tak 100% racji ,a jakbyśmy nauczyli nasze dzieci mówić po polsku jakbyśmy zaczynali od gramatyki tak jakby na odwrót,dziecko 7 letnie idzie do szkoły i już pięknie mówi gramatycznie poprawnie bo się osłuchiwało z językiem potem dopiero zaczyna uczyć się gramatyki efekt jest zdecydowanie szybszy,inna kolejność niektórzy jednak tego nigdy nie zrozumieją.

   • Jestem w klasie piątej uczę się angielskiego od klasy pierwszej a nie umiem tak naprawdę nic bardzo trudno jest mi się tego języka nauczyć masakraaaa:(

 • Potwierdzam skuteczność tej metody (wypróbowałem osobiście) więc mam porównanie z innymi metodami i kursami.
  Chodziłem nawet na płatne korepetycje, niby fajnie, ale kosztowało to majątek więc zrezygnowałem po dwóch miesiącach.
  Ucząc się słówek i zwrotów przez Internet zaoszczędziłem sporo pieniędzy, a efekt naprawdę bardzo pozytywny.

 • Świetne porady – dzięki.

 • Z angielskim jest ciekawa sprawa. Wystarczy znać 6 tysięcy słów, żeby rozumieć ponad 90% tekstów po angielsku, jakie powstały w ostatnich 25 latach. Zatem wystarczy się uczyć 16 słówek dziennie, żeby po roku umieć prawie perfekt angielski. Tylko trzeba wiedzieć jakich słówek.

 • Skąd mam wziąć 1000 najpotrzebniejszych słówek? Ma ktos moze?
  Link lub cos?
  Bardzo mi zalezy na czasie…
  jakis link lub coś. Prosze

 • TechnicalEnglish

  Kolejnym zasadniczym błędem jest uczenie się samych słówek, a nie całych wyrażeń. słowek można znać masę, ale nie wiedzieć kiedy i w jakich połączeniach ich użyć.

  • Bardzo mądrze powiedziane ;D Ja mam problem z zapamiętaniem słówek ucząc się tabelowo, a nauka samych słówek jest również bezsensowna….

 • Pragnę nauczyć się angielskiego który będzie wykorzystany podczas pracy przy remontach mieszkań w angli.Czy można przygotować takie wyrazy izwroty.

 • Święta racja, sama osobiście ucząc dzieci języka angielskiego oprócz materiału i założeń programowych staram się uczyć najpotrzebniejszych rzeczy, z których moi podopieczni mogliby później skorzystać w dalszej nauce lub życiu. Drodzy nauczyciele nie uczmy dzieci wszystkiego, uczmy najważniejszych aspektów języka, niech dzieci naucza się swobodnie mówić po angielsku, a nie „wkuwają” na blachę kolejną listę słówek, którą zapomną ucząc się następnej.

 • Najlepiej jest polecieć na jakiś czas do Anglii lub używać go na co dzień.

 • Potwierdzam. To dziala. Mieszkam w US od 2,5 roku. O tej metodzie dowiedzialam sie dopiero tu, jak zaczelam chodzic na ESL (English Second Language). W Poslce uczylam sie angielskiego przez 6 lat z mizernymi efektami. Po opanowaniu nawet nie wszystkich 1000 slow (czesc znalam juz wczesniej) zaczelam rozumiec o wiele wiecej. Oczywiscie pojedyncze slowa trzeba bylo sprawdzic w slowniku, ale radosc, ze prawie wszystko sie rozumie w tak krotkim czasie jest niesamowita. Polecam serdecznie. 🙂

 • Mieszkam za granicą i wiem co może zrobić człowiek jeżeli się za siebie weźmie . Jak ktoś chce to może nauczyć się rozumieć angielski w 30 dni ale do tego trzeba codziennie się uczyc słówek i gramatyki . Z pomocą nauczyciela nie robi to żadnego problemu

 • Szczerze, sam się wiele uczyłem i przez większość czasu miałem problemy ze względu że angielski nie był u mnie używany na codzień, cały czas się uczyłem pojedynczych słówek, ale mimo wszystko szło mi to jakoś opornie, jakiś czas temu przez przypadek trafiłem na stronę z dość fajną aplikacją, na początku raczej nie pokładałem w niej wielkich nadziei, od zwykła aplikacja jak większość, ale stwierdziłem co mi tam, nie mam wiele do stracenia, spróbowałem i okazała się świetną formą nauki opierającą się na algorytmie, zapamiętałem dużo więcej w krótszym czasie niż przy tradycyjnym modelu nauki, jakby ktoś był zainteresowany to podaje link: http://www.moneygrabbing.co.uk/memrise-szybko-tanio-niezawodnie-czyli-nauka-slowek-angielskich/

 • A ja polecam naukę angielskiego metoda Callana – super sprawa.

 • Ciekawe spostrzeżenia. Również mam podobne przemyślenia co do nieefektywnego podejścia nauczycieli do nauczania języka w szkołach.

 • Są również różne strony gdzie można znaleźć ludzi online z całego świata, którzy chcą rozmawiać po angielsku. przykładowo speaking7.com

 • Fajna stronka potwierdzam. Dzięki niej poznałem mnóstwo świetnych ludzi.

 • Czy te 1000 slowek mozna nadal wykupic na jakis okres ?

  • Tak! Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcesz uczyć się tych 1000 najczęściej używanych angielskich słówek. Jeśli na stronie internetowej to możesz zamówić dostęp na 1, 3 lub 6 miesięcy, zależnie od wybranej opcji. Myślę, że dla większości osób dostęp 3 miesięczny jest najbardziej optymalnym na to aby nauczyć się i opanować 1000 najważniejszych angielskich słówek.
   Szczegóły znajdziesz tutaj: https://angielski1000slow.pl/zamow

   W przypadku zamówienia kursu 1000 angielskich słów na Mp3 – zamówiony kurs audio otrzymujesz na własność, bez ograniczenia czasowego, czyli możesz z niego skorzystać nawet za 10 lat.

 • angielski dla ciebie

  Świetny pomysł na początek nauki angielskiego. Słyszałam, że z innych języków też są takie listy. 🙂

 • Najszybciej nauczyc się jezyka w szkole językowej. Najlepiej w grupie do 6 osób, żeby poświęcano nam duzo uwagi.

 • Jakoś nie wyobrażam sobie uczenia się jakiegokolwiek języka bez lektora. Można wykupić lekcje indywidualne i wtedy wszystko idzie takim tempem, jakim sobie zażyczymy. Teraz jest tyle szkół, że każdy znajdzie coś dla siebie i cenowo i ze względu na metodę.

 • a jakie np. to byłyby słowa?powiedzcie bo nie wiem od czego zacząć!

 • wydaje mi się, że najlepszym sposobem nauki języka mimo wszystko są korepetycje, a w domu czytanie i oglądanie angielskiej TV.

 • Czy jeżeli jestem w 1 gim i ucze sie angielskiego w szkole i zacze uczyć sie powyższą metodą to nie zaburzy to jakoś tej nauki?

 • napewno sprobuję pozdrawiam

 • 1000 słów to fajna sprawa, do tego codzienny kontakt z językiem i dobra szkoła (ja byłam w akademii językowej) – teraz już nie mam żadnych problemów 😛

 • Chcialbym jak najszybciej nauczyc sie tych 1000 najpopularniejszych slow.

 • A ja uczę się całych zdań. Jeśli zdanie składa się z 10 słów to umiem 10 wyrazów i wiem jak np zapytać o coś albo odpowiedzieć.
  Dzięki zdaniom mogłam w USA zapytać o ulicę, o zakupy, umiem zamówić kawę l rozumiem takie proste odpowiedzi. Nawet z celnikiem się dogadałam chociaż naprawdę słabo znam angielski.
  Słówka nic mi nie dają, nie ułożę z nich zdań. Z jednego znanego zdania po angielsku mogę ułożyć podobne. Jak komuś odpowiadają słówka to czemu nie, każdy sobie dobiera jak mu pasuje.
  Kiedyś kupiłam 500 zdań, rewelacyjne są i polecam te zdania. Dostałam link i pobrałam na komputer.
  Uczę się aby się dogadać, jak poznam mnóstwo słówek ale w zdaniach, będę uczyła się oglądania filmów po angielsku, już wyłapuję niektóre zdania albo pojedyncze słowa.

  Dużo słucham po angielsku, puszczam film na YouTube i w tym czasie trenuję pisanie po angielsku. W pisaniu jestem najlepsza 😀 nie robię błędów. Gorzej z mówieniem.

  Pozdrawiam.

 • Moja szybka Metoda na szybkie poznanie tych 1000 i więcej słów, zwrotów.
  Kupujesz rozmówki z mp3. Kopiujesz do komórki odtwarzacza mp3 i. wstajesz rano przed pracą, szkołą i uczysz się na pamięć 10 zdań z rozmówek jednocześnie słuchając i powtarzając.W tych zdaniach na pewno jest 10-20 nowych słówek. idziesz gdzies mp3 z tym samym.
  I tak te same zdania przez 3 dni. potem kolejne. po 2 takich sesjach czyli po 6 dniach 7 dnia powtórka całego materiału. na koniec miesiąca około 3 dni powtórka materiały z miesiąca. itd. no i oglądanie filmow. gwarantuje po 4 mies zaczniesz łapać po pół roku będziesz rozumiał 80 proc
  tak nauczyłem się ang i hiszp.

 • nie zgadzam sie ze szkoły ucza w sposób nieprzemyslany, chodze do speak upa i mogłem zaczać nauke od dowolneo poziomu, dobrac sobie grafik tak jak mi wygodnie, zajecia tez sa dostosowane do tego nad czym chce pracowac, chodzę tez do job interwiew club i juz mi sie to przydało jak szukałem pracy bo na rozmowie wypadłem bardzo dobrze i prace dostałem

  • słyszałam ze sporo mają zajęć dodatkowych, jakie polecasz?? czy one się jakoś regularnrie odbywają? Ktoś mi mówi ze jest jakić cinema club, ze można wziąc osobę towarzącą do kina w ramach zajęc 😀

 • Skonczyłem informatykę i zacząłem pracować w it. Wszystko było ok ale jak przyszło do omawiania stawek to się okazało ze bez dobrej znajomości języka nie mam co liczyć na większą kasę, dlatego poszukując szybkiej metody by nauczyć się angielskiego i trafiłem na tą stronę. Stosuję metody o którym pisze autor i jestem bardzo zadowolony z pierwszych efektów – Dzięki! Uczę się również słówek branżowych na stronie http://www.etutor.pl bo do pracy w it potrzebuję znać słówka związane z branżą, a tam jest ich bardzo dużo i pokatalogowane. W ogóle jak dobrze opanuję język to mam w planach wyjechać za granicę.

 • Niedługo zaczynam studia, ale słyszałam, że na mojej uczelni angielski nie stoi na najwyższym poziomie. W liceum byłam w klasie z rozszerzonym angielskim i francuskim, więc na studiach wybiorę francuski lub zacznę uczyć się nowego języka. Czym więcej, tym lepiej 🙂

 • Ja zawsze miałem problem z nauką języka.. próbowałem juz wszystkiego fiszki, powtarzanie słówek , nauka przy filmach zagranicznych . Niby coś dało ale nie jest to poziom profesjonalny. Niedawno zapisałem sie do empik school i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Małe grupy lektorzy po prostu niesamowici , bałem się ze nauka będzie nudna ale jestet zupełnie inaczej . Dam znać jak skończę semestr 😉

 • Warto spróbować w szkole językowej, tam zawsze można się nauczyć czegoś nowego i zobaczyć ze nauka tam jest dużo ciekawsza niz w zwykłej szkole.

 • Przemek z AngielskiFluent

  To jest nauka wg zasady Pareto 80/20. 1000 najważniejszych słówek daje zrozumienie dużej części języka mówionego. Ważne jest, żeby tych słówek uczyć się w zdaniach, bo same słówka są abstrakcyjne i szybko ulatują z pamięci.

 • GORĄCO POLECAM ! 🙂

 • uczę się angielskiego od pierwszej klasy a jestem w klasie piątej i nadal nie umiem nic masakra

 • Kornelia Wiśniewska

  Cześć nazywam się Kornelia Wiśniewska. Jestem w klasie piątej, uczę się języka angielskiego od klasy pierwszej. Nadal nie umiem nic, moja siostra kończy już szkołę i umie dosyć język angielski. Ale się nie lubimy ponieważ ciągle się kłócimy i bijemy, dlatego nie chce mnie nauczyć języka angielskiego. W szkole języka angielskiego uczy mnie Pan Tomasz Kowalski, jest to dobry nauczyciel i dobrze uczy ale i tak nic nie umiem. Niby język angielski jest o wiele łatwiejszy od języka polskiego, i jest jednym z najłatwiejszych języków na świecie i tak dla mnie jest trudny. I bardzo trudno jest mi się go nauczyć, ale jak jakaś osoba by mi pomogła w nauce tego języka to kto wie może bym się nawet perfekcyjnie go nauczyła. Ale do tego potrzeba bardzo dużo czasu i wyczerpującej ciężkiej pracy. Mam nadzieje, że kiedyś się nauczę języka angielskiego i nawet wyjadę do Anglii i będę się porozumiewać językiem angielskim. Dla mnie byłoby super ale wiecie, że język polski jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie dlatego, że jest bardzo trudna ortografia i pisownia i w ogóle jest bardzo trudny. Kto by pomyślał. Jeżeli ktoś przeczyta ten tekst to znaczy, że po prostu weźmie się za naukę języka angielskiego. Serdecznie dziękuję za wszystko. Pozdrawiam Kornelia Wiśniewska z Krakowa.

 • Kazda metoda jest dobra jeśli poświęci się jej odpowiednio dużo czasu.

 • Ja polecam poczytać ten wpis https://enlinado.pl/przemyslenia-o-angielskim/angielski-w-2-tygodnie-szybkie-kursy-angielskiego-opinie/
  Wcześniej miałem przekonanie, że da się nauczyć języka szybko, ale byłem w błędzie.

 • Myślę, że w wielu artykułach za bardzo akcentuje się szybką naukę, co może prowadzić do wielu frustracji. Nauka języka to nie nauka jazdy na rowerze, nie jest zbyt szybka Z reguły aby dobrze opanować język potrzebujemy kilku lat ciężkiej pracy.

  W moim wypadku najlepsze rezultaty przyniosło czytanie i słuchanie różnego typu opowiadań po angielski i francusku i w późniejszym okresie rozmowy online. Jeżeli lubicie uczyć się w taki sposób, polecam przy okazji dwie strony, na których można odnaleźć różne teksty wraz z audio: https://www.lingq.com i https://www.repeto.org

 • Jeśli chce się szybko nauczyć języka to naprawdę trzeba mieć dobrą motywację.
  Dobrze robi również wyjazd do Anglii bo wtedy czy chcemy czy nie mamy styczność z językiem na każdym kroku.
  Jeśli nie możemy pozwolić sobie na kosztowny wyjazd można zostać w kraju i skorzystać z zajęć online 1:1 z native spikerem bo dzięki temu poczujemy się jak za granicą. Oczywiście najlepiej zajęcia 2 – 3 razy w tygodniu (jest to i tak tańsze niż opłacenie noclegu i wyżywienia na wyspach).

 • Nauka angielskiego jako drugiego języka może być trudnym zadaniem, ale kiedy już go opanujesz, każdy wysiłek i czas spędzony na nauce języka będą tego warte. Płynna znajomość języka angielskiego sprawi, że podróżowanie będzie przyjemniejsze. Nie musisz też czekać na przetłumaczenie najnowszej bestsellerowej książki lub hollywoodzkiego filmu na język polski. Czytaj wszystko co ci wpadnie w ręce po angielsku; aktywnie zapisuj nowe słownictwo; słuchaj podcasty i oglądaj filmy na Youtube i mów, mów, mów! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *