ANGIELSKI 1000 SŁÓW – Szybka Nauka Angielskich Słówek Online

Angielski 1000 słów - Szybka Nauka Słówek przez Internet

W tym artykule opowiem Ci o metodzie 1000 angielskich słów, która na zawsze zmieniła moje podejście do szybkiej nauki angielskich słówek. Jest to metoda przeznaczona dla osób początkujących i na chwilę obecną nie wyobrażam sobie rozpoczęcia nauki angielskiego lub innego języka bez poznania właśnie 1000 najczęściej stosowanych słów. W tym wpisie dowiesz się w jaki sposób i gdzie najlepiej uczyć się 1000 słów angielskich, aby szybko zacząć rozumieć język angielski.


Angielski 1000 słów – moja historia…

Adres strony którą właśnie przeglądasz nie przypadkowo brzmi angielski1000slow.pl. Jest to określenie metody, która na zawsze zmieniła moje podejście do nauki języka angielskiego (i nie tylko tego języka). Pozwoliła mi ona poczynić błyskawiczne postępy w nauce i zrozumieniu języka angielskiego za co jestem wdzięczny jej autorom.

Angielski metoda 1000 słów to był dla mnie strzał w 10.

Angielski metodą 1000 słów.

Wcześniej po kilku latach szkoły, późniejszych lekcjach i korepetycjach na które wydałem setki złotych wciąż nie potrafiłem sklecić poprawnie sformułowanego zdania oprócz kilku podstawowych słówek i wyrażeń. Z uwagi na to iż pojawiła się szansa na ciekawą pracę za granicą byłem zmuszony do szybkiego opanowania choćby podstaw angielskiego, które umożliwiałyby mi porozumiewanie się w codziennych sytuacjach. Pewnego dnia podczas poszukiwań skutecznej dla mnie metody na to aby przyśpieszyć moją naukę angielskiego trafiłem na stronę 1000slow.pl. Tam po obejrzeniu zamieszczonego na video (autorstwa Sebastiana Schabowskiego) poznałem metodę, po której zastosowaniu w bardzo szybkim czasie poczyniłem niespotykane dotąd postępy. Zacząłem się uczyć wtedy – 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów i to był dla mnie strzał w przysłowiową dziesiątkę!

1000 słów angielskich – trochę statystyk…

Zanim jednak powiem Ci dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego od najczęściej stosowanych w nim słówek musisz wiedzieć, że na podstawie przeprowadzonych badań przez naukowców zajmujących się badaniem języka angielskiego stwierdzono że:

Nauczenie się 25 najczęściej używanych angielskich słów daje Ci zrozumienie ok. 30% przeciętnego tekstu w tym języku? Idąc dalej – 100 najczęściej używanych angielskich słów da Ci już zrozumienie na poziomie ok. 50% całej komunikacji. Opanowanie 300 występujących najczęściej angielskich słówek to już 65% zrozumienia języka i w końcu znajomość wspomnianych już 1000 najczęściej używanych angielskich słów pozwala Ci zrozumieć język angielski już w ok. 80%. (niesamowite prawda?)

 

 

Dodatkowo stwierdzono, że na co dzień, w potocznej komunikacji, przeciętny Anglik lub Amerykanin używa stale średnio tylko 800 do 1000 angielskich słów.

Jak widzisz zatem aby szybko zacząć rozumieć język angielski (co według mnie jest podstawą i niezbędnym elementem w dalszej nauce języka angielskiego) musisz na początku poznać i nauczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek wraz z tłumaczeniem.

Szybka Nauka Angielskich słówek

Wiesz już dlaczego metoda 1000 angielskich słów jest szczególnie polecana dla osób początkujących oraz jak wpływa ona na szybkość rozumienia języka angielskiego. Sam uczyłem się tych słówek i gwarantuję Ci, że jeśli weźmiesz się ostro do pracy to będziesz w stanie opanować te słówka w ciągu kilku tygodni (a przez to rozumieć prawie 80% potocznego przekazu po angielsku).

Jak widzisz korzystając z tej metody zamiast uczyć się słówek rzadko wykorzystywanych takich jak: słoń, śledź, strych, kombajn, różowy itd. uczysz się słownictwa najczęściej wykorzystywanego w codziennym życiu czyli słów takich jak: ja, chcę, my, z, powiedział, wczoraj, mam, jak itd. Stąd właśnie materiału do nauki jest mało, bo skupiasz się na słowach najbardziej przydatnych przez co nauka jest szybka i po krótkim czasie zauważasz widoczne efekty swojej pracy w postaci znajomości 1000 angielskich słów i rozumieniu większości potocznych wypowiedzi po angielsku. Zauważ, że metoda ta koncentruje się na tym aby dać Ci maksymalne efekty przy minimalnym wysiłku z Twojej strony.

Tak pokrótce wygląda metoda 1000 słów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o niej więcej obejrzyj do końca nagranie video na stronie: Angielski 1000 słów. W nim Sebastian Schabowski (jeden z jej autorów) opowiada o tym dlaczego warto rozpocząć naukę angielskiego od poznania właśnie 1000 najczęściej stosowanych słów i nie tylko.

Dla kogo nauka angielskiego metoda 1000 słów będzie najlepszym rozwiązaniem?

Nauka Angielskich Słówek tą metodą będzie dla Ciebie szczególnie użyteczna jeśli jesteś osobom początkującą, rozpoczynasz właśnie naukę lub:

 • chcesz wyjechać za granicę (do pracy lub w celach turystycznych) i czuć się pewnie, aby zrozumieć to o czym mówią wokół Ciebie i być w stanie również powiedzieć coś od siebie,
 • chcesz szybko rozumieć informacje zawarte w anglojęzycznych stronach internetowych, bo jak wiadomo większość wartościowych informacji możemy spotkać po angielsku,
 • chcesz iść do szkoły językowej, lecz nie chcą płacić ciężko zarobionych pieniędzy za to, by ktoś uczył ich słówek, których mogą się samodzielnie nauczyć przez Internet,
 • potrzebujesz szybko nauczyć się języka angielskiego (tutaj możesz podać swój powód dla którego chcesz znać angielski).

Gdzie znaleźć 1000 angielskich słów i jak szybko się ich nauczyć?

1000 słów angielskich możesz uczyć się na kilka sposobów. Przez Internet na stronie 1000 słów Online lub pobierając lekcje audio Mp3 na stronie: Angielski 1000 słów Mp3. Oczywiście możesz również uczyć się w tradycyjny sposób korzystając z listy i wkuwać słówka na pamięć, ale jest to bardzo nieefektywny sposób nauki, którego szczerze nie polecam, gdyż nie przynosi rezultatów oraz sprawia, że słówka te zapomnisz bardzo szybko.

Angielski 1000 słów – Szybka Nauka słówek przez Internet

Angielski 1000 słów - Szybka Nauka Słówek Języka Angielskiego.

Strona na której szybko nauczysz się 1000 angielskich słówek Online.

Wspomniana powyżej strona (z której sam osobiście korzystałem) w wydatny sposób pomaga Ci nauczyć się 1000 angielskich słówek w naturalny i szybki sposób. Każde słówko z bazy w tym systemie posiada najczęstsze polskie znaczenie (a dokładnie od 1 do 3 najczęściej występujących znaczeń) oraz poprawna wymowę angielskiego lektora – native speakera (powtarzana automatycznie wiele razy). Dodatkowo system umożliwia Ci eliminowanie z powtórek słówek, które już znasz. Dzięki temu nie tracisz czasu na naukę i powtarzanie słów które już umiesz. Uczysz się swoim indywidualnym tempem, kiedy chcesz lub kiedy masz na to czas, wystarczy dostęp do Internetu. Nie musisz nic instalować ponieważ nauka odbywa się online. Dodatkowo po każdej dwudziestce słówek otrzymasz do rozwiązania krótki test, którzy pozwala Ci śledzić swoje postępy.

Dlatego jak widzisz nauka 1000 angielskich słówek przez Internet przy wykorzystaniu systemu dostępnego na stronie 1000slow.pl jest dużo szybsza i efektywniejsza niż tradycyjna nauka z zeszytem lub listą słówek.

Angielski 1000 słów na Mp3

Angielskie słówka na Mp3

Angielskie Słówka na Mp3

Dodatkowo możesz również wspomagać się wspomnianą już wersją 1000 angielskich słów na mp3 jeśli np: nie masz zbyt wiele czasu na naukę przy komputerze. Wtedy wystarczy pobrać lekcje mp3 i wgrać np do telefonu i słuchać kiedy tylko masz taką możliwość. Ja osobiście słuchałem tych nagrań zawsze gdy wychodziłem z domu (zamiast słuchać radia czy ulubionej muzyki). Dodatkowo do zestawu otrzymasz również Angielskie słówka w PDF (w formie eBooka), którego możesz wydrukować aby dodatkowo uczyć się poprawnej pisowni danych słówek.

I najważniejsze przy nauce tą metodą: nie staraj się niczego na siłę zapamiętywać. Słuchaj jak najwięcej razy danych słówek, a po krótkim czasie będziesz je pamiętać mimowolnie (tak jak często pamiętasz np: tekst telewizyjnych reklam lub słowa swoich ulubionych piosenek).

Podsumowanie.

Jeżeli jesteś osoba początkującą i chcesz szybko nauczyć się języka angielskiego, a po przeczytaniu tego wpisu wciąż zastanawiasz się czy ta metoda jest odpowiednia dla Ciebie to niech przekona Cię moje słowo oraz opinie osób które już skorzystały z tej metody – kliknij tutaj aby zobaczy opinie.

Jeśli również to Cię nie przekonuje to musisz wiedzie, że od autorów tej metody (Sebastiana Schabowskiego i Pawła Sygnowskiego) otrzymujesz 100% gwarancję satysfakcji na to że dzięki tej metodzie szybko zaczniesz rozumieć angielski. Jeśli Ci się ona nie spodoba, albo stwierdzisz że nie jest ona dla Ciebie to otrzymasz zainwestowane pieniądze z powrotem na konto.

Jak widzisz nic nie ryzykujesz w tym przypadku, więc proponuję Ci skorzystać z tej metody aby w końcu opanować 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów, bo jest to niezbędny element do tego abyś w końcu nauczył się tak potrzebnego w dzisiejszych czasach języka angielskiego.

PS. W komentarzu napisz mi co Ty sądzisz o tej metodzie.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 102

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

15 komentarzy

 • Właśnie rozpoczynam naukę tych słówek.
  Ile słówek dziennie mam się uczyć aby mieć najlepsze efekty?

  • To wszystko zależy od tego jak szybko chcesz się nauczyć 1000 angielskich słówek. Ja osobiście uczyłem się ok 20 słówek dziennie (bardzo systematycznie) i w niecałe 2 miesiące miałem je opanowane. Do tego dochodziły jeszcze powtórki w czasie nauki i utrwalanie poznanych słów (wykorzystywałem do tego głównie nagrania mp3, poza nauką online). Myślę, że to jest optymalna liczba, ale i tak najważniejsze jest ustalić ją indywidualnie do Twojego czasu i potrzeb.

 • Ciekawa metoda dla początkujących. Logicznym jest to, że zdecydowanie lepiej na początku uczyć się słów takich jak „chcę”, „mam”, „kiedy” itd. niż np „słoń”, „parapet” czy „kombajn”.

 • Andrzej Włoś

  No ale przecież nawet jeśli nauczę się tych 1000 angielskich słówek to nie znając gramatyki i tak nie będę potrafił mówić po angielsku.

 • Andrzeju, uwierz mi na słowo, każdy może swobodnie mówić po angielsku nie ucząc się w ogóle gramatyki. Najlepszym na to dowodem są dzieci, które mówią płynnie w języku ojczystym, a podstaw gramatyki tak naprawdę uczą się dopiero w dalszych klasach szkoły podstawowej. Według mnie uczenie się gramatyki na początku przygody z językiem angielskim jest zupełnie pozbawione sensu (no chyba, że Twoim priorytetem jest np. pisanie) ale w tym przypadku wspomniałeś o mówieniu.

  Masz rację, że aby swobodnie mówić po angielsku nie wystarczy Ci opanowanie 1000 najczęściej używanych angielskich słówek, ale te słówka będą Ci wręcz niezbędne w dalszej nauce. Po ich opanowaniu tak naprawdę wystarczy, że będziesz uczył się już tylko i wyłącznie całych (gotowych) zdań i zwrotów i to już Ci wystarczy, żeby dogadać się po angielsku w większości codziennych sytuacji. Ja uczyłem się dokładnie w ten sposób, który opisuję w tym wpisie: https://angielski1000slow.pl/jak-szybko-nauczyc-sie-mowic-w-jezyku-angielskim/ i gwarantuję Ci, że ta metoda w krótkim czasie pozwala zacząć mówić po angielsku.

 • Na początku nie wierzyłam w to, że nauczenie się tylko 1000 angielskich słówek potrafi dać takiego kopa do nauki, ale to faktycznie prawda. Moja kumpela myśli podobnie. Pokazałam jej ten sposób i teraz uczymy się wspólnie.

 • Uczeń nieco starszy

  Powiem tak – Mnie ten materiał przyswaja się łatwo i sprawnie ale mam problem z przełamaniem się w wymowie.Nie wiem jak to ugryźć.
  Słówka łapię w lot ,nawet zdania składam a wypowiedzieć ich nie potrafię bo ciśnie mi się na usta j.niemiecki.Jak ten automatyzm wyłączyć?Nie wiem.Żeby było śmieszniej -to pisany tekst tłumaczę prawie stu procentowo a gdy chcę to robić ze słuchu muszę się wsłuchiwać po kilka razy.Znam język niemiecki biegle i w piśmie i mowie i w jakiś nie opisany sposób sam mi się ciśnie na usta zwłaszcza gdy zaczynam się potykać z jakimś słówkiem angielskim.Na domiar złego przebywam w Szkocji a oni tutaj mają jakiś dialekt i z niektórymi z tych ludzi mam rebus się porozumieć.Na domiar złego przebywałem wcześniej w Holandii i tam tez poznałem co nieco holenderski i miksuje mi się to wszystko,Wdzięczny bym był jeśli by mi ktoś poradził jak to ugryźć.Nawiązując do metody nauczania-w ten sam sposób zaczynałem z j.niemieckim i jest to b skuteczna metoda.Uczyłem się w ten sam sposób i po trzech miesiącach odrzuciłem słownik całkiem w kąt.Później przebywając z Niemcami na co dzień nawet nie wiem kiedy zatarła się moja charakterystyczna forma wypowiedzi wskazująca na obcokrajowca.Pozdrawiam

 • 1000 najpopularniejszych angielskich słów można nauczyć się w bardzo krótkim czasie i ktoś jeśli zaczyna naukę w inny sposób bez ich opanowania po prostu marnuje swój czas. To jest moje zdanie i basta!

 • Powiem tak, nauka słówek na początek owszem, ale nie wolno na tym poprzestać. Kiedy już znacie słówka, uczcie się całych angielskich zdań i zwrotów choćby właśnie z kursu o którym mowa jest w innym z artykułów na tej stronie. Autor ma rację nie warto inwestować swojego czasu w naukę zasad gramatycznych tylko iść pewnym sprawdzonym i skutecznym (mam przykład na sobie) sposobem czyli: Nauka 1000 angielskich słówek, potem całe zdania i zwroty i dużo praktyki. Dzięki temu umiesz angielski na poziomie umożliwiającym dogadanie się w większości przypadków i możesz już spokojnie rozwijać słownictwo oraz inne umiejętności językowe.

 • Łukaszu a co myślisz o nauce 1000 angielskich słówek z darmowych list dostępnych w internecie?

  • Osobiście w Internecie spotkałem już wiele różnego rodzaju list i zestawień 1000 najważniejszych angielskich słówek, jednak często są one wątpliwej jakości. Najczęściej z powodu błędów, nieprawidłowej frekwencyjności, podanej dużej ilości znaczeń (czasem nawet nieistotnych), oraz przede wszystkim z uwagi na brak poprawnej wymowy lektora (transkrypcja to według mnie za mało, aby ćwiczyć poprawna wymowę). Nie twierdzę, że nauka przy pomocy publicznie dostępnych list w internecie była zła (zawsze lepiej uczyć się z nich 1000 angielskich słów niż wcale), jednak lepsze efekty osiągnąć można ucząc się z materiałów profesjonalnie przygotowanych, które w 100% skupiają się na celu czyli opanowaniu 1000 najczęściej używanych angielskich słówek.

   Zresztą ostatni artykuł na tej stronie poświęciłem właśnie nauce 1000 słów i znajdziesz w nim moją opinię na temat tego, gdzie i w jaki sposób najlepiej uczyć się najważniejszych angielskich słówek, aby szybko i efektywnie je opanować.
   Link do wpisu: https://angielski1000slow.pl/1000-najpopularniejszych-slow-angielskich-online-pdf-mp3/

 • Nauka 1000 angielskich słówek przynosi naprawdę bardzo szybkie i widoczne efekty – polecam bo warto uczyć się w ten sposób.

 • ponieważ jestem nieletnia i mam półtora roku na naukę języka angielskiego mam pytanie czy mogę zasięgnąć jakoś bezpłatnie kursu (czy tej „listy” 1000 słówek).

 • fajna historia… ALE GDZIE 1000 SŁÓW?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *