JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ MÓWIĆ PO ANGIELSKU? – Porady Video.

Szybka nauka móienia w języku angielskim

Jeżeli uczysz się języka angielskiego, sporo już rozumiesz, znasz słówka, ale wciąż masz problemy z mówieniem po angielsku to w tym artykule zdradzę Ci odpowiedź na odwiecznie zadawane przez wiele osób pytanie: Jak szybko zacząć swobodnie mówić w języku angielskim? Metodę którą poznasz sprawdziłem osobiście i gwarantuję Ci, że działa. Dlatego przeczytaj ten wpis do końca, zobacz załączone w nim nagranie video i naucz się w końcu płynnie mówić po angielsku.


Szybka Nauka mówienia w języku angielskim.

Na wstępie jednak zanim zdradzę Ci mój sposób na to aby szybko nauczyć się mówić po angielsku chcę abyś wiedział drogi czytelniku dlaczego tak wiele osób ma z tym problem. Według mnie winny jest tutaj system nauczania języków obcych w szkołach.

Pewnie zgodzisz się ze mną, że czytanie, słuchanie i mówienie są najważniejsze w aspekcie nauki języka angielskiego (jak również innych języków). Jednak jego biegłość najczęściej związana jest właśnie ze swobodnym mówieniem. Dlaczego więc w szkołach tak małą wagę przywiązuje się właśnie do ćwiczenia tej umiejętności?

Wystarczy spojrzeć na to jak języka uczą się dzieci od najmłodszych lat. Najpierw dużo słuchają potem poznają pojedyncze słówka, później zdania i w ten sposób uczą się mówić. Kiedy już potrafią swobodnie rozmawiać to idą do szkoły i uczą się tam czytać, potem pisać, a na końcu poznają zasady gramatyczne. Dlatego jak widzisz naturalnym porządkiem nauki języka jest – najpierw słuchanie, później mówienie, i na końcu pisanie. Niestety w szkołach uczą np. języka angielskiego w odwrotny sposób zaczynając najpierw od czytania, potem pisania, następnie słuchania, a dopiero na szarym końcu mówienia po angielsku. Jak widzisz to wcale nie przypadek, że tak wiele osób ma problemy z mówieniem w języku angielskim, gdyż w szkołach po prostu nie uczą mówić po angielsku lub poświęcają na to zbyt mało czasu.

Co zrobić aby szybko zacząć swobodnie mówić po angielsku?

Uwierz mi, angielski jest naprawdę bardzo prostym językiem i w krótkim czasie możesz zacząć rozmawiać po angielsku i skutecznie móc komunikować się z obcokrajowcami. Wystarczy tylko, że zaczniesz uczyć się w odpowiedni sposób, który znacznie przybliży Cię do opanowania biegłości w mówieniu po angielsku. Dlatego na tym etapie nauki odłóż na później naukę rzeczy mało istotnych (czyli zasad gramatycznych, czytania lub pisania). Tego nauczysz się później kiedy będziesz już swobodnie rozmawiać w języku angielskim. Skup się na mówieniu i skorzystaj ze sposobu o którym piszę poniżej. Gwarantuję Ci, że działa a zatem…

Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku?

Szybka Nauka rozmawiania w języku angielskim.

Szybka nauka mówienia po angielsku.

Jeżeli masz problem ze swobodnym mówieniem, a chcesz w szybki sposób nauczyć się praktycznie automatycznie tworzyć pełne i poprawnie gramatyczne zdania po angielsku to najważniejszym jest uczenie się i opanowanie całych poprawnie skonstruowanych gramatycznie angielskich zdań i zwrotów. Aby efekty przyszły jeszcze szybciej to ważnym jest również, żeby nie uczyć się przypadkowych zwrotów, tylko tych najczęściej stosowanych w codziennych rozmowach po angielsku. Sam opanowałem biegłość porozumiewania się w języku angielskim ucząc się właśnie w ten sposób więc gwarantuję Ci, że efekty są błyskawiczne.

Jest tylko jedno ale… Przed nauką całych angielskich zdań i zwrotów warto nauczyć się i opanować 1000 najczęściej stosowanych angielskich słówek – dlaczego?

Bo jeżeli znasz 1000 angielskich słów, to możesz jeszcze nie umieć powiedzieć prawidłowego zdania po angielsku. Jeśli jednak znasz np 100 gotowych i poprawnie zbudowanych gramatycznie angielskich zwrotów, to mając dodatkowo również znajomość, angielskich słówek możesz tworzyć setki prawidłowych zdań praktycznie bez zastanowienia.

Np. jeśli masz zdanie: „Czy mógłbym skorzystać z telefonu?” – znając taką strukturę i słówka „internet”,”toaleta” to jesteś w stanie poprawnie powiedzieć: „Czy mógłbym skorzystać z internetu? (toalety?)” itd – genialne prawda?

Podsumowując: Jeżeli chcesz szybko nauczyć się biegle mówić po angielsku: to ucz się pełnych angielskich zdań i zwrotów oraz korzystaj z opanowanych już angielskich słówek, a dzięki temu będziesz wręcz automatycznie tworzyć nowe poprawnie gramatycznie zdania (i co ciekawe – bez znajomości gramatyki).

Gdzie i jak najlepiej uczyć się angielskich zwrotów?

W internecie znajdziesz sporo darmowych jak również płatnych materiałów i kursów do nauki pełnych zdań i zwrotów. Ja jednak polecam Ci naukę tych zdań przez Internet na stronie: http://1000slow.pl/500-zwrotowdlaczego warto korzystać właśnie z tej strony?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w nagraniu video, które zamieściłem poniżej. Dowiesz się z niego również: jak szybko móc nauczyć się angielskiego dzięki nauce najczęściej stosowanych angielskich zwrotów.

Mam nadzieję, że po obejrzeniu tego video już wiesz dlaczego warto uczyć się pełnych zdań i zwrotów, więc jeżeli chcesz już teraz rozpocząć naukę 500 najczęściej stosowanych angielskich zwrotów to na stronie 1000 słów masz do wyboru dwie opcję:

  • Uczyć się angielskich zwrotów przez Internet – otrzymujesz dostęp do strony na której uczysz się najważniejszych zdań i zwrotów (w ten sam sposób jak możesz uczyć się 1000 najczęściej stosowanych angielskich słówek).

To jaką formę nauki wybierzesz zależy już tylko od Ciebie (ja akurat częściej korzystałem z pobranych lekcji na mp3). Jeżeli sporo czasu spędzasz przed komputerem to ucz się angielskich zdań przez Internet (korzystając z pierwszej opcji). Jeżeli jednak masz mało czasu to pobierz dla siebie lekcje mp3 i ucz się słuchając ich np. podczas drogi do pracy, w samochodzie lub podczas wykonywania codziennych czynności (pamiętaj jednak, że najważniejsze jest jednak, aby powtarzać uczone zwroty na głos).

Efektywna i szybka nauka mówienia po angielsku – podsumowanie.

Podsumowując zatem – jeśli chcesz szybko nauczyć się swobodnie rozmawiać w języku angielskim (oraz przełamać barierę w mówieniu po angielsku) to koniecznie naucz się i opanuj 1000 najczęściej stosowanych angielskich słówek, a następnie zamiast gramatyki ucz się pełnych angielskich zdań i zwrotów. Jeżeli już je opanujesz i będziesz ćwiczyć to gwarantuję Ci, że w bardzo krótkim czasie będziesz potrafić porozumieć się po angielsku w praktycznej każdej sytuacji, czego szczerze Ci życzę.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.4 / 5. oddanych głosów: 23

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

21 komentarzy

  • Metoda w swej prostocie wręcz genialna, czy to jednak wystarczy aby płynnie mówić po angielsku? Hmm… muszę spróbować.
    Moim zdaniem masz rację, że nie warto uczyć się angielskiej gramatyki, jeśli zależy nam na szybkiej nauce mówienia bo to tylko strata czasu.

  • To prawda, że po szkołach uczą w zupełnie bezsensowny sposób, nie skupiając się na tym co ważne. Wiem po sobie ile czasu chodziłam na lekcje w liceum a potem do szkoły językowej. Niewiele z tego wyniosłam niestety a wydałam masę pieniędzy na korepetycje. Chyba zacznę uczy się sama w sposób o którym piszesz, bo aż głupio w dzisiejszych czasach nie umiec angielskiego.

  • Wypróbowałem i polecam każdemu – super kurs, który uczy mówić po angielsku w prosty sposób.

  • Ja też myślę, że to świetny sposób. No bo np. dzieci przecież nie uczą się gramatyki, tylko tak jak ty piszesz. I mówią potem lepiej po angielsku niż niejeden dorosły, co uczył się języka przez 10 lat.

  • Niestety same słówka to za mało – zwłaszcza bez interesującego kontekstu!
    Wiem,co mówię bo uczę prywtanie angola od 6 lat, a moją pasją od 2 lat jest poszukiwanie własnie takiego „świętego graala” nauki angielskiego dla moich uczniów. Opracowałam kilka własnych metod, dzielę się nimi na swoim blogu, ale osobiscie polecam kilka fajnych portali, gdzie mozna uczyc się za darmo lub po rozsądnej cenie – moim zdaniem najwazniejsze to ŻYWY KONTAKT Z JĘZYKIEM! lektor albo native speaker (i nadmienię, że nie zawsze native speaker jest lepsze od dobrego lektora polskiego!)
    zapraszam,więc na swojego bloga, a z portali dostepnych na polskim rynku to polecam Lang Tank (bo ponad polowa lekcji to konwersacje z lektorem) oraz Duo (dobry tylko do slowek,niestety juz bez zywego lektora 🙁 )
    pozdrawiam! 🙂

  • Anika masz rację pisząc, że najważniejszy jest żywy kontakt z językiem. Jednak osoby nie żyjące w anglo-języcznym kraju mają dużo trudniej, gdyż nie mają z nim styczności na co dzień. Dwie lub cztery godziny korepetycji tygodniowo z nativem to również zdecydowanie za mało, no i wysokie koszty w porównaniu z efektami nauki. Zgadzam się również, że same słówka to za mało żeby rozmawiać po angielsku, dlatego pisałem w powyższym artykule o tym, że warto uczyć się pełnych zwrotów i zdań (i najlepiej tych najczęściej używanych). Słówka są również bardzo ważne (szczególnie jeżeli chodzi o zrozumienie angielskiego). Będą również niezbędne podczas tworzenia nowych zdań na podstawie opanowanych konkretnych zwrotów.

  • ja zacznę już dziś ale mam nadzieje że się nauczę i wy też się nauczycie w prosty sposób a nie wysłuchiwać pierdołów nauczyciela 🙂

  • Mam w miarę dużo czasu,jestem emerytem i mam przyjciół w Wielkiej Brytani.Są to małżeństwa mieszane polsko-angielskie.Muszę koniecznie choć odrobinę poznać angielski.To wszystko co piszecie jest fajne,ale dla ludzi co początki angielskiego mają za sobą.Chodzi o to że czytając te najczęściej używane zwroty trzeba prawidłowo przeczytać.Nie mam pojęcia jak wymawiaś poszczególne słowa.Czy istnieje jakaś forma aby choćby w sposób fonetyczny napisać jak dany wyraz czy literkę należy wymawiać?

  • Aby szybko nauczyć się mówić po angielsku trzeba rzucić się na głęboka wodę. Najlepiej wyjechać za granicę, czy to do znajomych czy to do pracy i starać się rozmawiać.
    Ja tak miałem i po kilku tygodniach potrafiłem dogadać się w większości przypadków. Faktem jest, ze trzeba mieć już jakieś podstawy i cokolwiek umieć po angielsku. Z drugiej strony jednak nie każdy ma możliwość zrobić tak jak ja wtedy tego typu kursy są bardzo pomocne. Podsumowując praktykujcie mówienie po angielsku bo to daje najlepsze efekty.

  • Te metody są bardzo ciekawe.

  • Ciekawy artykuł…. tylko brakuje w nim najważniejszej informacji czyli właściwego nastawienia do mówienia i nauki języka angielskiego. Dużo ludzi ma problem z przełamaniem się, aby mówić po angielsku. Znalazłem ostatnio ciekawy artykuł na temat:

    http://rozmawiajpoangielsku.pl/jak-przelamac-sie-i-zaczac-mowic-po-angielsku/

  • Ta metoda jest genialna. Znalazłam kilka angielskich zwrotów wraz z tłumaczeniem i pisownią w filmie na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=BlaiDTxVGd0 – słuchałam ich przez 15 minut i prawie wszystkie z nich już umiem i pamiętam.

  • Angielskiego uczę się od podstawówki, później całe gimnazjum, liceum, na studiach miałam kierunkowy angielski do pracy i powiem Wam, że straszna kicha. Najpierw miałam słabą nauczycielkę, a później nawet na studiach, baaaaardzo słabego lektora. On prowadził zajęcia po polsku! Więcej było z nim zabawy, niż nauki i tak przebimbaliśmy 5 lat. Dopiero rok temu poszłam do szkoły językowej, bo w moim zawodzie angielski jest bardzo przydatny. Najpierw byłam w znanych sieciówkach, ale albo odwoływali zajęcia, albo grupa szybko się rozwiązywała. w 3 szkołach nie zabawiłam dłużej niż dwa miesiące w każdej. Kilka tygodni temu trafiłam na panią Mirellę, która prowadzi szkołę Let’s Talk i zaczełyśmy zajęcia na Skypie.Jestem w szoku, że tak łatwo rozmawia mi się w obcym języku z kompletnie obcą osobą. Jakby ktoś chciał się doszkolić to mogę podesłać kontakt 🙂

  • O widzisz, mam podobne doświadczenia 🙂 Szkoła, nauka słówek, gramatyka, powtórki, egzaminy, testy i wszystko na nic. Dwa lata temu pojechałam na studencki wyjazd, na kilka dni, za granicę i byłam czerwona ze wstydu, kiedy ktoś odezwał się do mnie po angielsku. Naukę rozpoczęłam praktycznie od zera, najważniejsze słówka i zwroty, tak jak poleca autor tej strony i w końcu czuję, że to jest to.

  • no… najgorzej jest kiedy nie zna sie jezyka a jakis anglik pyta nawet o jakas ulice w warszawie i nie wie sie jak mu odpowiedziec… a w szkole zamiast uczyć praktycznego podejścia o języka to kazuja nam się uczyć zasad gramatycznych i jakis kosmicznych słówek, których nawet po polsku nie używam prawie wcale… ehh 😐

  • Przemek z AngielskiFluent

    Tak, nauka całych często używanych konstrukcji językowych to podstawa w komunikacji. Sam jak wyjeżdżałem do pracy w Anglii lata temu po takiej klasycznej nauce szkolnej to nawet miałem problem z dogadaniem się o której godzinie mają mnie odebrać z stacji autobusowej na farmę.
    Te 500 zwrotów również potem trzeba rozszerzyć o umiejętność zadawania pytań co bardzo często jest pomijane.

  • :)) ok może się przyda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *