NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO – Mateusz Grzesiak (Video porady).

Nauka Angielskiego - Mateusz Grzesiak

Dzisiaj przygotowałem dla Ciebie specjalny artykuł, w którym udostępniam wyjątkowe nagranie video, w którym Mateusz Grzesiak (znany polski trener rozwoju osobistego, znający 8 języków obcych) opowiada w jaki sposób szybko i skutecznie uczyć się języka angielskiego, aby w bardzo krótkim czasie zobaczyć efekty swojej nauki. Poznaj 3 żelazne zasady szybkiej nauki języków obcych, nie tylko angielskiego.


Mateusz Grzesiak – jak uczyć się języków obcych? (zobacz video).

Mateusz Grzesiak to polski trener rozwoju osobistego, autor książek z zakresu psychologii sukcesu, zmiany i relacji, inteligencji emocjonalnej oraz bardzo skutecznego systemu nauki języków obcych. Na co dzień włada ośmioma językami i w poniższym nagraniu video zdradza swoje sekrety szybkiej nauki języków obcych i udowadnia, że każdy może w krótkim czasie biegle nauczyć się rozumieć i mówić w danym języku. Nie ukrywam, że sam podczas nauki inspirowałem się i korzystałem z metod o których mówi Mateusz, dlatego nie tylko dzielę się nimi na tej stronie, ale dodatkowo dzisiaj udostępniam nagranie Video które ma już ponad 1 mln wyświetleń i masę pozytywnych komentarzy.

Zapraszam zatem do obejrzenia poniższego poradnika. W dalszej części postaram się również opisać najważniejsze zawarte w nagraniu fakty i metody, które stosuje i poleca Mateusz.

Nauka języków – podsumowanie video:

Jeśli już wiesz dlaczego masz wyjątkowy potencjał do nauki dowolnego języka obcego to zacznij uczyć się go szybko i skutecznie – jak to zrobić? (wykorzystaj metody Mateusza z powyższego nagrania, które z racji tematyki tej strony odniosę do nauki języka angielskiego).

1). Wybór i selektywność języka – ucz się tylko tego co jest statystycznie istotne.

  • zwróć uwagę na 10 pierwszych angielskich czasowników i koniecznie opanuj je do perfekcji.
  • zautomatyzuj strukturę być + mieć (angielskie: be + have) i zacznij je ćwiczyć.

2). Powtarzanie na głos tego co słyszysz (po angielsku). Jak twierdzi Mateusz nie ma fizycznej możliwości nauczenia się mówienia po angielsku bez powtarzania tego co się słyszy. Dlatego koniecznie powtarzaj na głos słuchane angielskie słówka, zwroty czy teksty których słuchasz. Tutaj pomocne dla Ciebie będą nagrania mp3 przykładowo: kurs 500 najważniejszych angielskich zwrotów (audio).

3). Gdy masz opanowane najważniejsze słownictwo – nie ucz się gramatyki tylko zanurz się w języku.

– słuchaj internetowego radia (po angielsku) – nawet bez zrozumienia.

– czytaj artykuły z wymową

słuchaj podcastów (lub najważniejszych angielskich zwrotów) które wpływają na automatyczne i podświadome przyswajanie struktur gramatycznych języka angielskiego.

– nie ucz się z piosenek.

Więcej szczegółów dowiesz się już bezpośrednio z nagrania video, więc jeśli jeszcze go nie widziałeś/aś zobacz go koniecznie i napisz w komentarzu co myślisz o tych metodach.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 21

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

5 komentarzy

  • Wow masa ciekawych informacji płynie z tego video. Widać, ze gość wie co mówi. Też uważam że nie ma sensu uczyć się gramatyki, bo to tylko spowalnia naukę i nie wiele wnosi jeśli chcemy szybko nauczyć się naturalnie mówić w danym języku.

  • Sam uczę się od jakiegoś czasu tymi metodami i muszę powiedzieć, że zauważyłem duże postępy. Dużo większe niż przez bezproduktywne lata spędzone w szkole. Knowledge is a key ! 🙂

  • Niesamowity człowiek z ogromną wiedzą, warto obejrzeć to video.

  • Jestem wielką fanką Mateusza, on naprawdę wie co mówi.

  • Bardzo konkretny człowiek – najbardziej podobała mi się jego przemiana jak zaczął ćwiczyć na siłowni + zapasy – rewelacyjnie wyglądał bo na koniec pokazał cała przemianę, Zawsze się go dobrze słuchało i oglądało ale pokazał wielu osobą że zbanie o siebie i własne zdrowie jest równie ważne co intelekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *