ANGIELSKI W DOMU – Szybka Nauka Angielskiego przez Internet

Szybka Nauka Angielskiego Online w Domu

Angielski w domu czyli samodzielna i szybka nauka języka angielskiego Online przez Internet jest jak najbardziej możliwa. Potwierdza to wiele osób, które samodzielnie w domu nauczyły się języka angielskiego. Sam osobiście mam podobne doświadczenia, dlatego w tym wpisie powiem Ci jak szybko nauczyć się angielskiego przez Internet tanim kosztem i bez wychodzenia z domu.


Szybka Nauka angielskiego w Domu – czy to możliwe?

Wiele osób twierdzi, że nie można samodzielnie i szybko nauczyć się angielskiego w domu. Osobiście sam uczyłem się języka angielskiego online przez Internet dlatego uważam, że można nauczyć się angielskiego nie uczęszczając na korepetycje oraz nie wydając setek złotych miesięcznie na drogie lekcje i kursy stacjonarne w szkołach językowych.

Angielski w domu – czy samodzielna nauka angielskiego jest skuteczna?

Tak! Jeśli jednak chcesz szybko uczyć się angielskiego w domu musisz robić to mądrze. Do tego potrzebne będą ci odpowiednie materiały lub sprawdzony (dobry) kurs angielskiego przez Internet, motywacja do nauki oraz systematyczność. O tym w jaki sposób uczyć się angielskiego w domu oraz jak zmotywować się do systematycznej pracy, dowiesz się już za chwilę.

Zalety nauki języka angielskiego Online przez Internet

Zanim jednak zdradzę ci sprawdzony i co najważniejsze działający sposób na szybką naukę angielskiego w domu to chcę napisać kilka największych zalet samodzielnej nauki przez Internet przez które tak wiele osób rezygnuje z tradycyjnej formy nauki na rzecz edukacji przez Internet.

 • Samodzielna nauka angielskiego przez Internet jest znacznie tańsza od nauki w szkołach językowych (oszczędzasz pieniądze),
 • Nie musisz dojeżdżać na zajęcia, stać w korkach czy reorganizować całego dnia w ten sposób aby dotrzeć na zajęcia w tradycyjnej szkole językowej (oszczędzasz swój cenny czas),
 • Uczysz się kiedy chcesz lub kiedy masz na to czas, (np wieczorem po pracy itd.)
 • Brak niepotrzebnego stresu (unikasz stresujących sytuacji, które często potęgowane są przez lekcje i zajęcia w grupach),
 • osobiście wybierasz najbardziej optymalny dla ciebie plan nauki (uczysz się tempem które jest dla ciebie odpowiednie, sam wybierasz metodę, która jest dla Ciebie najlepsza),
 • Uczysz się tego czego jeszcze nie umiesz, a nie wszystkiego co przewidział materiał lub nie opanowali uczniowie należący do twojej grupy na kursie,
 • W internecie nasz dostęp do tanich materiałów i kursów, które szybko uczą tylko najważniejszych i najbardziej potrzebnych rzeczy, a te będziesz wykorzystywać na co dzień rozmawiając po angielsku. Nie tracisz więc czasu na naukę skomplikowanych zasad gramatycznych, których przyswojenie trwa bardzo długo – dlatego uczysz się szybko i wygodnie tylko tego co jest ważne i potrzebne.

Angielski Online a motywacja do nauki.

Jaką z często wymienianych wad samodzielnej nauki angielskiego w domu jest brak odpowiedniej motywacji do systematycznej pracy. Sam miałem problem z tym aby się skutecznie motywować do codziennej nauki, ale pomogło mi wyznaczenie sobie konkretnego celu, do którego starałem się dążyć oraz znalezienie wyjątkowo motywującego jak dla mnie sposób nauki, dzięki któremu codziennie potrafiłem dostrzec postępy w postaci zrozumienia coraz to trudniejszych tekstów w języku angielskim. Dodatkowo sam fakt że wykupiłem pełnego dostęp do systemu uczącego mnie nowych słówek był dla mnie motywujący, bo osobiście nie lubię jak wydane pieniądze się marnują, więc codziennie logowałem się do serwisu i wykorzystywałem go do nauki.

Jak Szybko nauczyć się angielskiego w domu (przez Internet)?

Moje rady na temat samodzielnej nauki angielskiego online są następujące:

 • Najpierw opanuj perfekcyjnie 1000 najczęściej używanych angielskich słów. Jest bardzo ważne jeśli rozpoczynasz właśnie naukę angielskiego i chcesz szybko osiągnąć swój cel. Nie przechodź do kolejnego kroku bez nauczenia się tych słów (ponieważ stracisz tylko swój cenny czas). Ja do nauki tych słów wykorzystywałem stronę portalu angielski 1000 słów oraz specjalnie przygotowane i nagrane lekcje w plikach Mp3 do nauki i utrwalania tych słówek kiedy byłem poza domem. Nauka przy pomocy kursów na wspomnianej powyżej stronie gwarantuje Ci widoczne i szybko odczuwalne efekty oraz zapewnia wszystkie niezbędne elementy pomocne podczas nauki angielskiego w domu. Wszystkie spośród 1000 słówek posiadają tylko najważniejsze i najczęściej stosowane znaczenia oraz poprawna wymowę native speakera (więc od razu uczysz się poprawnego akcentu) a to bardzo ważne jeżeli chcesz później bezbłędnie rozumieć angielski ze słuchu.
 • Kiedy już opanujesz najważniejsze angielskie słówka (ja uczyłem się ich systematycznie – ok 20 każdego dnia) rozpocznij naukę pełnych angielskich zdań i zwrotów. Tutaj również nie warto uczyć się wszystkich jak leci, tylko tych, które statystyczny Anglik lub Amerykanin używa najczęściej podczas codziennych rozmów. Listę 500 takich właśnie najbardziej przydatnych angielskich zdań i zwrotów pobierzesz na stronie: Angielski 500 zwrotów Mp3. W tym przypadku osobiście jednak polecam nagrania Mp3 zamiast nauki poprzez stronę w Internecie (czyli odwrotnie niż w przypadku nauki 1000 słów) ale to tylko moja opinia, Ty możesz wybrać formę, która bardziej ci odpowiada. Tak się składa, że częste powtarzanie tych zwrotów i zdań pozwoli Ci automatycznie poznać całe struktury zdań i dzięki temu szybko będziesz mógł porozumiewać się po angielsku, bez tłumaczenia pojedynczych słów, czyli wręcz automatycznie, bez wysiłku (dokładnie tak jak uczy się mówić w języku ojczystym małe dziecko).

Zauważ, że znając całe poprawnie gramatyczne zwroty (które statystycznie używa się najczęściej) oraz pamiętając znaczenia 1000 najważniejszych angielskich słów będziesz mógł już dogadać się po angielsku w większości przypadków. Znasz już przecież większość najczęściej używanych angielskich zdań, więc wystarczy tylko użyć innego słówka w kontekście, aby przy wykorzystaniu tego zdania odnieść się już do innej sytuacji.

Przykład: Nauczyłeś się zdania: I bought a shirt yesterday. – Kupiłem wczoraj koszulę. oraz znasz słówka: book, car, today.  więc możesz szybko i bez zastanowienia tworzyć dowolne zdania z ich wykorzystaniem czyli: I bought a book yesterday. – Kupiłem wczoraj książkę, I bought a car today. – Kupiłem dzisiaj samochód (itd.)

Ja uczyłem się właśnie w ten sposób i po kilku miesiącach bez korepetycji nauczyłem się płynnie mówić po angielsku ucząc się tylko i wyłączenie przez Internet i słuchając nagrań w plikach mp3. A przecież wiele osobom zależy właśnie na tym aby szybko nauczyć się mówić po angielsku, po to aby podczas zagranicznego wyjazdu móc normalnie funkcjonować w społeczności anglojęzycznej.

Oczywiście kiedy już osiągniesz taki poziom i zaczniesz swobodnie mówić po angielsku nie poprzestawaj na tym. Ucz się kolejnych zwrotów, słówek. Staraj się ćwiczyć i jak najwięcej mówić po angielsku. Czytaj ze zrozumieniem interesujące Cie artykuły lub strony po angielsku oraz oglądaj angielskie filmy w oryginalnej wersji językowej lub wspomagaj się ewentualnie polskimi lub angielskimi napisami.

Najważniejsze jest wziąć się do pracy już teraz, angielski sam nie wejdzie ci do głowy dlatego ucz się systematycznie. Aby przyśpieszyć twoją naukę skorzystaj z moich porad, bo ja w ten sposób błyskawicznie nauczyłem się mówić w języku angielskim i uważam, ze jest to jedna z najszybszych metod. Jak widzisz wystarczą ci do tego Internet odtwarzacz mp3 lub komórka i kursy dostępne na stronie 1000 slow.

PS. A Ty jak uczysz się języka angielskiego w domu? (czekam na twoj wpis w komentarzu)…

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.9 / 5. oddanych głosów: 37

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

21 komentarzy

 • Bardzo pomocne rady. Ja osobiście również uczę się angielskiego w domu (opiekuję się małym dzieckiem) i muszę przyznać, że przy odpowiedniej motywacji i systematyczności można nauczyć się bardzo wiele. Obecnie mam już utrwalone 1000 słówek, a nawet więcej i naprawdę dużo rozumiem. Dodatkowo korzystam z multimedialnego kursu etutor oraz oglądam filmy i lekcje angielskiego na Youtube.

 • Ja uczę się angielskiego w domu przy komputerze słuchając moich ulubionych piosenek, korzystając ze strony tekstowo.pl bo lubię wiedzieć o czym śpiewają moje gwiazdy. Według mnie to super metoda.

 • Też uważam, że można samemu w domu nauczyć się języka angielskiego. Ale już stwierdzenia że szybko… z tym bym się nie zgodził. Po pierwsze wyżej wspominana motywacja. Trzeba mieć cel do którego się zmierza a z doświadczenia wiem, że często są to cele które łatwo znikają z horyzontu. Do tego dochodzi kwestia poprawności nauki. Łatwo jest nabrać nieprawidłowych nawyków językowych, które później skorygować jest już znacznie trudniej. Dlatego dojście do wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego uważam za trudniejsze, ale nie niemożliwe.

  • Jeżeli chodzi o motywację, to co motywuje lepiej niż zaobserwowane szybkie efekty swojej nauki? Ucząc się przykładowo 1000 najczęściej używanych słówek w dwa tygodnie (bo znam osoby, które opanowały je w tym czasie) rozumiesz już prawie 80% prostych angielskich tekstów. Czy to nie jest motywujące do dalszej nauki? Dwa tygodnie i wiesz już co do Ciebie po angielsku mówią. Dlatego właśnie twierdzę, że aby mieć motywację do nauki angielskiego warto rozpoczynać od nauki tego co najczęściej spotykane w angielskim.

 • Ja polecam korepetycje z angielskiego na stronie preply. Masz do wyboru bardzo wielu korepetytorów angielskiego oraz innych języków, za dobrą ceną. Zajęcia przez Skype’a. Właściwie możesz sam korygować czas swoich zajęć, nie ma sensu chodzić na drogie korepetycje, skoro masz dostępny serwis, kiedy chcesz i gdzie chcesz.

 • Aby nauczyć się języka angielskiego istnieje wiele sposobów. Do najbardziej popularnych zaliczyć oczywiście można kursy językowe, jednak my chcemy przedstawić wam sposób darmowy a jednocześnie bardzo ciekawy. Są to mianowicie korepetycje j angielski na skype za darmo. Korzystając z tej metody spotkasz osoby, które znają język angielski w bardzo dobrym stopniu i pomogą Ci go podszkolić przy użyciu tej web strony: http;//preply.com/pl/skype/korepetycje-z-angielskiego Korepetycje z angielskiego przez skypa za darmo są bardzo ciekawą alternatywą dla osób, które chcą poznać podstawy przy jednoczesnym kontakcie z tzw native speakerami. Oczywiście można trafić na osoby mniej lub bardziej znające język jednak korepetycje z angielskiego online skypa native speaker to naprawdę ciekawa alternatywa dla płatnych kursów językowych.

 • Uczyłam się angielskiego samodzielnie w domu i potwierdzam, że jeśli się chce to można spokojnie nauczyć się tego języka bez pomocy korepetytorów, native-ów i szkół językowych. Wystarczy dobry kurs – ja korzystałam z http://etutor.pl i darmowych materiałów znalezionych na YouTube. Teraz czas na niemiecki – tą samą techniką 🙂

 • Tez polecam etutora – świetna strona.

 • Ja też uczę się w domu bez pomocy innych i daję radę, więc polecam.
  Ps. Kurs 1000 słówek naprawdę wymiata 🙂

 • Ja generalnie nie polecam nauki samych słówek, zdecydowanie lepiej uczyć się ich w kontekście czyli w zdaniu.

  • Fakt, nauka kontekstowa zdecydowanie przebija naukę słówek. Z drugiej strony, jeśli przejrzysz sobie artykuły na angielskich portalach (zwłaszcza na informacyjnych, na których teksty pisane są na szybko), to łatwo zauważysz, że wiele słów się powtarza. Oczywiście, nauczysz się ich szybko z samych artykułów, ale z jakiegoś powodu wiele osób woli uczyć się najpierw słówek a dopiero po ich przyswojeniu usiąść do tekstów.

   Generalnie nie podzielam takiej metody, ale jeśli ktoś woli zacząć od nauki słówek, to nie ma sensu go przekonywać do nauki kontekstowej 🙂

 • Jakoś nie przekonuje mnie samodzielna nauka angielskiego przez Internet. Od lat chodzę na dodatkowe zajęcia z nauczycielem i myślę, że to jest najlepsze rozwiązanie. Fakt może to dużo kosztuje ale co tam przecież stać moich starych na korki. Od tego momentu nie mam problemy żeby zaliczyć angielski w szkole na czwórę. Choć szczerze mówiąc nigdy z moim nauczycielem nie uczyłam się najważniejszych angielskich słówek, tylko takich jakie będą mi potrzebne w szkole aby zaliczać kolejne klasówki.

 • Ja przez wiele lat chciałem nauczyć się angielskiego po to by oglądać filmy z angielskimi napisami ale nie moglem się jakoś przemoc. Jakiś czas temu odnalazłem tą stronę i porady na niej zawarte i samozaparcie sprawiły że nauczyłem się rozumieć tekst w ciągu miesiąca 🙂 ucząc się właśnie najważniejszych angielskich słów i zwrotów.

 • Zastanawiam się jak to jest z osobą niesłyszącą.
  Sam nie słyszę, a wszędzie w poradach widzę, żeby ze słuchu też się uczyć (filmy, mp3 itd). Czy człowiek jest w stanie się nauczyć angielskiego tylko z widzenia tekstów i ew pisania ?

 • Przykład: Nauczyłeś się zdania: I bought a shirt yesterday. – Kupiłem wczoraj koszulę. oraz znasz słówka: book, car, today. więc możesz szybko i bez zastanowienia tworzyć dowolne zdania z ich wykorzystaniem czyli: I bought a book yesterday. – Kupiłem wczoraj książkę, I bought a car today. – Kupiłem dzisiaj samochód (itd.)

  Świetny przykład na to jak w szybki sposób bez nauki gramatyki można nauczyć się samodzielnie tworzyć wiele zdań po angielsku. Wystarczy tylko poznanie najważniejszych konstrukcji angielskich zdań no i słownictwo.

 • zgadzam się z niektórymi wypowiedziami, sama się uczyłam angielskiego w domu, jednak nie jest to takie proste, mimo iż w internecie jest teraz wiele dostępnych materiałów, nie każdy też potrafi się uczyć samodzielnie w domu, więc zamiast się męczyć, czasem warto sobie pomóc na kursie 🙂

 • Ja uczę się języka angielskiego w domu od dłuższego czasu. U mnie duże efekty przyniosła Nauka Angielskiego Metodą Dziecka. Dzięki takiej praktycznej nauce mogę teraz rozmawiać z ludźmi, zawsze tworzyłam sobie niewidoczną blokadę przez którą bałam się mówic. Wyprowadzało mnie nawet wtrącenie kogoś zapytanie o coś błahego.. Dlatego warto się uczyć języka praktycznie.

 • Ja poradziłem sobie z angielskim samodzielnie w domu dzięki kursowi online „SixPack”. Efekty u mnie już były widoczne już po 6 tygodniach. Jestem mega zadowolony z tych efektów. Zaczynam rozumieć już proste zdania. Polecam wam ten kurs nie ma co się dłużej zastanawiać nad tym. 🙂

 • Zgadzam się z tym, ze nie ma żadnej unikalnej metody na skuteczna naukę języka. Uważam, że to zależy przede wszystkim od chęci do nauki, a także od kursów albo korepetytora. Lubisz oglądać swój ulubiony serial albo słuchać jakiś zespół muzyczny? Ktoś co ma nas zachęcić do nauki języka obcego. Ja byłem zawsze ciekaw jak brzmi mój ulubiony serial bez dubbingu. Byłem ciekaw jak brzmi oryginalny lektor, ale z początku ciężko mi było zrozumieć ich unikalny akcent. Rozpocząłem naukę z kursem online. Dzięki temu z biegiem czasu zaczynałem rozumieć angielski, a także przyzwyczaiłem się do ich akcentu. Warto moim zdaniem próbować różnych metod. 🙂

 • Nasi uczniowie korzystają z tej strony jako materiału dodatkowego. To dobre uzupełnienie przy nauce angielskiego z lektorem przez skype. Bardzo dobrze sprawdza się taki miks metod – nauka online z lektorem, słownictwo z tej strony oraz nauka z klipów z napisami z youtube lub filmów z napisami na netflixie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *