SAMODZIELNA NAUKA ANGIELSKIEGO ONLINE – Dlaczego warto?

Samodzielna Nauka Języka Angielskiego Online

Mimo iż sposobów nauki języka angielskiego jest bardzo wiele, to w poniższym artykule zdradzę Ci aż 7 mocnych powodów dla których lepiej uczyć się angielskiego w domu przy użyciu kursów angielskiego online (przez Internet) niż w szkołach językowych lub na korepetycjach.


Nauka Języka Angielskiego przez Internet – 7 powodów dlaczego warto?

 

 •  1). Ucząc się przy pomocy Internetowych kursów angielskiego oszczędzasz pieniądze.

Pierwszy podstawowy powód, nauka angielskiego online jest dużo tańsza od nauki tradycyjnymi metodami. Przykładowo: Semestr zajęć z angielskiego w warszawskiej szkole językowej to koszt minimum 1500 zł. Kursy specjalistyczne, ukierunkowane na przygotowanie do zawodu, Business English lub np przygotowujące do matury to koszt ok 3800 zł a semestr.

Oszczęszasz pieniądze - Angielski OnlineTo kilka razy więcej niż zakup dobrego i sprawdzonego internetowego kursu angielskiego online, który gwarantuje szybkie efekty oraz bogatą ofertę materiałów do nauki. Przykładowo kurs uczący 1000 najczęściej używanych angielskich słów kosztuje tyle co dwie godziny korepetycji z angielskiego, czyli 64 zł za miesięczny pełny dostęp do kursu. Innym przykładem będzie pełny dostęp do obecnie najpopularniejszego w Polsce kursu języka angielskiego eTutor, gdzie semestr nauki (6 miesięczny dostęp) kosztuje zaledwie 149zł. To aż 10 razy taniej! niż w przypadku semestru na najtańszym stacjonarnym kursie języka angielskiego np. metodą Callana organizowanym przez specjalistyczne szkoły językowe.

Pamiętaj również, że korepetycje to w większości przypadków bardzo drogi i mało efektywny sposób na angielski, gdyż większość podstawowego materiału – czyli angielskich słówek, zwrotów po angielsku itd. możesz nauczyć się samodzielnie bez nauczyciela, płacąc za to znacznie mniej ucząc się tego samodzielnie w domu właśnie przez Internet.

 • 2). Korzystając z kursów angielskiego online oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale również swój cenny czas.

Angielski Online Oszczędzasz czasPorównując naukę angielskiego przez Internet do nauki w szkole językowej musisz wziąć również pod uwagę konieczność dojazdów na zajęcia stacjonarne, a to wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami ale również stratą Twojego cennego czasu. W wielu przypadkach czas dojazdu na korepetycje lub zajęcia w szkole językowej i późniejszy powrót będą trwały tyle ile poświęcasz na naukę. Zabiegani dorośli zwykle nie mają aż tyle wolnego czasu, więc czy nie lepiej wykorzystać ten czas na naukę, a jego nadwyżkę na relaks lub poświęcić te na spędzenie chwil z rodziną?

Podsumowując w większości przypadków ucząc się angielskiego w domu przez Internet nie tylko nie wydajesz dodatkowych pieniędzy na dojazdy, ale masz również dwa razy więcej czasu na naukę. Przekładając to na realne korzyści można stwierdzić, że możesz opanować język angielski dwa razy szybciej niż uczęszczając na zajęcia do szkoły języka angielskiego.

 • 3). Masz możliwość nauki w każdej chwili, kiedy tylko chcesz – dostęp do kursu online 24h/dobę.

Angielski Online - nauka w każdej chwiliJeśli decydujesz się na naukę angielskiego online masz możliwość uczenia się w każdym miejscu i o każdej porze. Zdecydowana większość kursów angielskiego przez Internet umożliwia naukę przez 24h na dobę z każdego miejsca na ziemi (wystarczy tylko dostęp do Internetu) oraz przy użyciu bardzo popularnych ostatnio urządzeń mobilnych. Przykładowo Kurs Angielski eTutor pamięta Twoje postępy na bieżąco i umożliwia kontynuowanie nauki od miejsca, gdzie poprzednio udało Ci się zakończyć naukę. Dzięki urządzeniom mobilnym kurs angielskiego online masz zawsze pod ręką i możesz do niego wrócić w każdej wolnej chwili (choćby w autobusie, przerwie w pracy czy na wakacjach). Wspomniany wcześniej kurs eTutor posiada aplikacje mobilną do nauki więc uczysz się albo na komputerze lub na smartfonie.

To znacznie wygodniejsze niż zajęcia o konkretnej porze w szkole językowej czy umawianie się na korepetycje w konkretny dzień – nie sądzisz?

 • 4. Ucząc się przez Internet samodzielnie dostosowujesz tempo nauki.

Nauka angielskiego a tempo naukiCzęsto stresującym dla wielu osób rozpoczynających naukę w tradycyjny sposób jest strach przed tempem nauki narzuconym i dostosowywanym do większości osób uczęszczających na zajęcia. Jeśli w grupie jest dużo młodych osób, często znających już podstawy angielskiego, to dla wielu początkujących lub starszych osób może to stworzyć niekomfortową sytuacje, gdyż potrzebują one uczyć się znacznie wolniej.

Dzięki nauce angielskiego w domu problem ten znika. Każdą lekcję możesz przerabiać we własnym tempie, powtarzać dowolna ilość razy aż zrozumiesz cały materiał lub konkretne zagadnienie. Musisz wiedzieć, że nawet starsze osoby uczą się angielskiego bardzo szybko i skutecznie, kiedy tylko mają wystarczająco dużo czasu, by poznawać język w swoim indywidualnym tempie.

 • 5. Uczysz się tylko tego co potrzebujesz, sam decydujesz czego chcesz się uczyć w pierwszej kolejności.

Nauka Angielskiego OnlineJak wiesz z moich poprzednich wpisów najważniejsze na początku przygody z językiem angielskim jest opanowanie 1000 najczęściej używanych angielskich słówek (szczegóły znajdziesz tutaj). W wielu szkołach uczą często całkiem przypadkowych słów pasujących do danej lekcji nie koniecznie potrzebnych podczas codziennej styczności z językiem. Poznajesz wszystkie kolory i zwierzęta po angielsku, a w dalszym ciągu nie znasz słów, których używa się kilkadziesiąt lub kilkaset razy dziennie w języku angielskim. Brak znajomości tych słów przekłada się potem na brak zrozumienia angielskiego.

Internetowe kursy angielskiego dają Ci możliwość wyboru, czego chcesz się uczyć. Być może zaczniesz od wspomnianych już 1000 najczęściej używanych angielskich słów, by od razu móc rozumieć większość przekazu po angielsku. Być może potem przyjdzie Ci ochota na szybkie opanowanie umiejętności swobodnego mówienia i postawisz na opanowanie 500 najczęściej używanych zwrotów po angielsku. Możesz również korzystać z nowatorskiego objaśniacza angielskiego, gdzie przy użyciu konkretnych tekstów wybranych samodzielnie będziesz uczyć się angielskich słówek i wyrażeń z konkretnej branży lub zawodu.

Podsumowując: Samodzielnie decydujesz, czego chcesz się nauczyć i w jakim stopniu. Jeśli jednak chcesz pomocy, kurs online sam pomoże Ci właściwie dobrać materiał w zależności od potrzeb. Dzięki temu uczysz się kilkakrotnie szybciej, mając wyraźne efekty już po kilku dniach nauki.

 • 6. Masz możliwość nauki przy pomocy różnorodnych technik.

Angielski przez SkypeJeśli tego potrzebujesz to w sieci znajdziesz również  możliwość nauki angielskiego z nauczycielem bez wychodzenia z domu np. Angielski przez Skype. Po opanowaniu podstaw przy pomocy wybranej metody lub kursu możesz oczywiście skorzystać z pomocy lektora lub profesjonalnego nauczyciela.

Przykładowo ucząc się z kursem eTutor możesz wykupić sobie abonament z opieką nauczyciela, który pomoże Ci w nauce. Jeśli chcesz porozmawiać znajdziesz również wiele możliwości nauki i konwersacji poszukaj stron, które umożliwia ci naukę angielskiego przez Skype. O ile do większości rzeczy nie potrzebujesz kontaktu z nauczycielem – czasem jednak ten kontakt może się przydać i takie możliwości również daje Ci internet.

Możesz sprawdzić również możliwość nauki z systemem sztucznej inteligencji, który daje korepetycje w dowolnym momencie, i opiera się na nauce z materiałami, które samodzielnie wybierzesz – szczegóły nt. tego systemu znajdziesz tutaj.

 • 7. Możliwość wykorzystania każdej wolnej chwili do nauki i opanowania angielskiego.

Nauka Angielskiego Mp3Jeśli czekasz w korkach, jedziesz autobusem, myjesz naczynia, gotujesz obiad to również w tym czasie możesz uczyć się języka angielskiego. Wykorzystaj każdą wolną chwilę do otoczenia się językiem i ucz się języka przy użyciu dostępnych do pobrania z Internetu lekcji i nagrań Mp3. Zamieniają one czas, który dotychczas zwyczajnie się marnował na skuteczne lekcje języka angielskiego.

Tutaj przeczytasz jak szybko możesz nauczyć się mówić po angielsku tylko i wyłącznie słuchając najczęściej używanych angielskich zwrotów.

Podsumowanie

Decydując się na samodzielna naukę języka angielskiego w domu przez Internet:

 • oszczędzasz pieniądze (semestr dostępu do kursu kosztuje nawet 10 razy mniej niż semestr nauki w tradycyjnej szkole językowej).
 •  oszczędzasz czas na dojazdy (możesz przyśpieszyć naukę nawet 2x).
 • uczysz się zawsze tam gdzie chcesz oraz o dowolnej porze (kiedy tylko masz czas i ochotę).
 • samodzielnie dostosowujesz tempo (nauka bez stresu).
 • uczysz się tylko tego co potrzebujesz, aby zwielokrotnić efekty i przyśpieszyć naukę.
 • masz możliwość urozmaicania swojej nauki poprzez lekcje angielskiego mp3, mobilne kursy online, słowniki angielskiego online, systemy i metody nauki angielskich słówek itd) i dzięki temu:
 • możesz wykorzystywać każdą wolna chwilę na naukę i opanowanie języka angielskiego.

Oczywiście zalet nauki języka angielskiego online jest dużo więcej. Dla niektórych osób nauka angielskiego tradycyjnymi metodami może okazać się bardziej efektywna niż ta w trybie online – wszystko zależy od człowieka.

Ja bazując na osobistych doświadczeniach przedstawiłem Ci powyżej najważniejsze według mnie 7 powodów dla których lepiej uczyć się angielskiego przez Internet niż w tradycyjny sposób. Mam nadzieję, że weźmiesz je pod uwagę wybierając sposób i metodę nauki języka angielskiego.

Daj mi znać w komentarzu czy Ty wolisz uczyć się w sposób tradycyjny z książek, uczęszczając na korepetycje lub lekcje języka angielskiego w szkołach językowych, czy jednak podobnie jak ja wolisz uczyć się samodzielnie w domu wykorzystując do tego kursy angielskiego online?

[ratings]

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 28

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *