ANGIELSKI NAUKA 1000 SŁÓW – OPINIE – Czy warto uczyć się 1000 słów?

Nauka 1000 angielskich słów - opinie (czy warto)

W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat nauki 1000 słów i są to opinie zarówno pozytywne jak i negatywne. Z uwagi na to, że bardzo często od czytelników mojej strony otrzymuję pytania: Czy warto uczyć się 1000 najczęściej używanych angielskich słówek? co sądzę o tej metodzie? i czy nauka tych 1000 angielskich słów jest skuteczna? to w tym wpisie poznasz nie tylko moją osobistą opinię na temat nauki tysiąca angielskich słów ale również osób, które uczą lub uczyły się ta metodą.


Czy warto uczyć się 1000 angielskich słów? – moja opinia o nauce tysiąca angielskich słówek.

Jak możesz zauważyć śledząc wpisy na mojej stronie – sam ucząc się angielskiego od podstaw, postawiłem w pierwszej kolejności na naukę tysiąca angielskich słówek i uważam, że był to strzał w przysłowiową „10”. Dzięki tej metodzie w kilkanaście tygodni nauczyłem się angielskiego na poziomie, który umożliwiał mi swobodne dogadanie się po angielsku w większości sytuacji po wyjeździe za granicę.

Opinie o nauce 1000 angielskich słów w Internecie często mówią, że ich opanowanie daje efekt w postaci znajomości tych słów nic więcej, że jest to metoda mało skuteczna lub nie warto uczyć się w ten sposób. Według mnie nauczenie się 1000 słów to jednak najlepsza metoda dla osób, które potrzebują bardzo szybkich efektów w postaci zrozumienia angielskiego. Dodatkowo znakomicie motywuje do dalszej nauki z uwagi na szybkie efekty oraz uczy w pierwszej kolejności słów wykorzystywanych na co dzień po kilkanaście razy (gdzie, kiedy, ile, jak), a nie jak podręczniki słów używanych wyjątkowo rzadko (np, strych, zebra, kombajn itp.) Dodatkowo rozumienie angielskiego zwiększa Twoją pewność siebie, podczas zetknięcia się z angielskim, przez co łatwiej jest Ci również potem mówić w tym języku.

Myślę, że przeglądając moją stronę znajdziesz więcej dowodów oraz innych moich osobistych spostrzeżeń i opinii na temat skuteczności nauki 1000 najważniejszych angielskich słów, dlatego zamiast opowiadać o nich raz jeszcze skupię się raczej na opiniach innych użytkowników strony przy pomocy której sam osobiście nauczyłem się tych angielskich słówek.

angielski 1000 słów - opinie (co sądzicie o nauce 1000 słów)

Nauka 1000 angielskich słów – opinie.

Poniżej poznasz kilka opinii na temat nauki najważniejszych angielskich słówek na stronie 1000-slow.pl, która oferuje możliwość nauki zarówno przez Internet na stronie internetowej poprzez Kurs 1000 angielskich słówek Online oraz przy pomocy Kursu mp3 do pobrania i słuchania na telefonie, komputerze, czy w samochodzie (wyjątkowo polecany dla osób zajętych i zabieganych nie mających czasu na naukę przy komputerze).

Myślę, że opinie nt. nauki 1000 angielskich słów osób, które korzystały z tej strony i metody są bardziej wiarygodne niż osób, które często wypowiadają się w tym temacie na forach internetowych nigdy nie stosując tej metody lub ucząc się w zupełnie inny sposób.

A zatem poznaj kilka pierwszych opinii:

Przypadkowo trafiłem na stronę 1000slow.pl i po dwóch tygodniach korzystania z tej formy nauki, gorąco ją polecam. Większość z nas (ja też) miała angielski w szkole, a teraz przeżywa wtórny analfabetyzm, bo nie używała tego języka i większość słówek została zapomniana. Tu nauczysz się tego co ci zatarło się w pamięci w sposób przyjemny i rewelacyjnie skuteczny. A dla tych którzy zaczynają naukę od zera, to mają szczęście jeśli zaczną od 1000 słówek. Łatwiej uczyć się języka rozumiejąc już poszczególne słowa, bo wtedy uczymy się tylko budować z nich zdania, a nie jednego i drugiego na raz. Życzę wszystkim powodzenia! – Krzysztof Magdziarz

  • Krzysztof w swojej opinii na temat nauki 1000 słów zwraca uwagę, że zdecydowanie łatwiej i skuteczniej jest uczyć się angielskiego, kiedy już znasz najważniejsze słówka i sporo już rozumiesz. To absolutna podstawa dla uczących się każdego języka.

Bardzo serdecznie wszystkich witam, chciałbym się podzielić swoja opinią na temat nauki języków obcych metodą 1000 słów. Jest to dla mnie najbardziej praktyczna nauka, ponieważ uczę się słówek, które najczęściej na co dzień słyszę. Próbowałem wielu metod, ale ten sposób nauki jest najskuteczniejszy, oczywiście najlepiej od razu praktykować dany język. Korzystałem z 1000 słów angielskiego, teraz mam zamiar wziąć się za niemiecki. Obecnie przebywam i pracuję za granicą i wiem, że ten moment na  naukę języków jest najlepszy. Bardzo pozdrawiam i jeszcze raz polecam – Roman z Nordhornu

  • Jak stwierdza Roman ta metoda jest bardzo skuteczna, bo uczy tylko i wyłącznie najważniejszych angielskich słówek, czyli takich z jakimi najczęściej będziesz się spotykać pracując lub przebywając za granicą.

Chciałem się podzielić spostrzeżeniami na temat produktu w postaci 1000 słów. Uważam, że jest korzystny nie tylko dla osób, które dopiero się zapoznają z danym językiem , ale również – jak to jest w moim przypadku – stanowi niezwykle efektywny sposób na powtórzenie sobie słownictwa, który się kiedyś nauczyło w młodości. W połączeniu z 500. najbardziej przydatnymi zwrotami, które również można zakupić w formie mp3 i powtarzać sobie bezterminowo, stanowi dla mnie niezwykłą wartość… Podsumowując, cieszę się, że znalazłem metodę, dzięki której nie muszę uczęszczać na stacjonarne kursy, tylko powtarzam sobie odpowiednie frazy, kiedy tylko mam na to chwilę wolnego czasu i ochotę… Pozdrawiam RobertSmreczynski.pl

  • Robert wymienia naukę 1000 angielskich słów jako alternatywę do stacjonarnych kursów oraz zwraca uwagę na wygodę korzystania z kursu online oraz lekcji mp3. Dlatego zamiast inwestować w stacjonarne kursy lepiej wcześniej nauczyć się tych słówek w zaciszu własnego domu lub uczyć się w wolnych chwilach (zamiast słuchać mp muzyki czy radia).

Witam,uczę się angielskiego ponieważ chcę podnieść swoje kwalifikacje i po prostu dla siebie.Naukę 1000słów znalazłam w internecie poprzez opinie i atrakcyjną cenę.Jestem bardzo zadowolona ponieważ nie wychodząc z domu mogę uczyć się języków obcych co przy obowiązkach domowych a szczególnie przy małych dzieciach jest trudne.Polecam wszystkim zapracowanym mamom i nie tylko.To jest możliwe. Pozdrawiam Ewelina.

Jestem bardzo zadowolona z tej metody nauki języka angielskiego. Odsłuchiwania słów (MP3) bardzo sprawdziło się w moim przypadku podczas jazdy samochodem, a w zasadzie podczas stania w korkach. Czas leciał szybciej,a jednocześnie uczyłam się ok. 20 nowych słówek dziennie. Wszystko bezstresowo, spokojnie i jakby samoczynnie. Polecam. Ewa

  • Ewa oraz Ewelina uczyły się 1000 słów podczas codziennych obowiązków oraz w czasie dojazdu do pracy. Kurs 1000 słów na mp3 sprawdzi się tutaj najlepiej. Dodatkowo sam po ich opanowaniu polecałbym kurs 500 najważniejszych angielskich zwrotów do słuchania,  dzięki któremu w szybki sposób poznasz większość najważniejszych zdań i zwrotów co przy opanowaniu tysiąca słów pozwoli Ci w łatwy sposób mówić pełnymi zdaniami po angielsku.

Polecam usługę proponowaną przez serwis 1000słów.pl ponieważ jest bardzo prosta, skuteczna i przystępna cenowo forma nauki języka. Od około 10 dni korzystam z usługi i zauważam u siebie bardzo szybkie postępy w zapamiętywaniu słówek – jeszcze żadna forma nauki języka (a próbowałam już wielu) nie była dla mnie tak skuteczna i bezstresowa 🙂 Podoba mi się to, że sama decyduję jak dużo czasu poświęcę na naukę. A ponieważ widzę efekty, poświęcam go coraz więcej :)) Kiedy jednak mam „gorszy dzień” – po prostu odkładam na później, co pozwala mi uniknąć stresu których w takich sytuacjach często pojawia się podczas nauki w grupie. No i najważniejsze, mogę uczyć się w swoim tempie – poświęcając tyle czasu na każde ze słówek, ile potrzebuję. RenjaGrz

Jeśli chcesz przeczytać więcej opinii bezpośrednio ze strony 1000-slow.pl – kliknij tutaj.

1000 słówek – opinie z for internetowych.

1000 słówek – co sądzicie?

– Jak na początek nauki 1000 słów powinno starczyć, a resztę można wywnioskować z kontekstu, ewentualnie jak nie da rady – sprawdzić w słowniku. Poza tym lepiej zacząć od tego od najczęstszego tysiąca, niż przedzierać się przez podręczniki, których autorzy dobierali słownictwo według własnego uznania. – Monia z wątku na stronie asbuiro.pl

  • Wiele osób popełnia błąd udając się na kursy językowe bez znajomości najważniejszych angielskich słów, które są absolutną podstawą lub uczy się słówek z podręczników, gdzie często występują słówka bardzo rzadko stosowane. Nie idź do szkoły językowej lub na korepetycje uczyć się słówek, bo to droga forma nauki słówek. Opanuj je najpierw samodzielnie w domu, potem pomyśl o kursie.

Angielski 1000 słów – czy warto się uczyć? – podsumowanie.

Tak naprawdę jeśli chcesz w przyszłości nauczyć się angielskiego na poziomie umożliwiającym Ci swobodną komunikację lub funkcjonowanie za granicą to i tak musisz prędzej czy później opanować 1000 najczęściej używanych angielskich słów (w taki czy inny sposób). Dlatego więc uważam, że naukę powinno rozpoczynać się od ich opanowania w pierwszej kolejności po to, aby szybko zobaczyć efekty i mieć dalszą motywację do nauki. Metoda 1000 słów jest idealna dla osób, które szybko potrzebują efektów oraz jest szybka i wygodna, co potwierdzają powyższe opinie, więc mam nadzieję, że przekonały Cię one do tego, że warto uczyć się 1000 angielskich słów już na początku swojej przygody z językiem angielskim.

PS. Pamiętaj tylko o jednej ważnej rzeczy, nie poprzestawaj na nauce tylko tych słówek. Jeśli chcesz komunikować się po angielsku to po ich opanowaniu skorzystaj z porad na stronie: szybka nauka mówienia po angielsku po opanowaniu 1000 słów, aby szybko nauczyć się rozmawiać po angielsku bez nauki gramatyki.

Zobacz poza tym poniższe nagranie wideo – a dowiesz się dlaczego warto uczyć się 1000 najważniejszych angielskich słów.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 5 / 5. oddanych głosów: 19

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

4 komentarze

  • Uczyłem się ta metodą i uważam, że jest zdecydowanie skuteczniejsza niż nauka losowych słówek, lub wykorzystywanych w konkretnych ćwiczeniach lub książkach, a już zdecydowanie bardziej niż nauka ze słownika. Do poznania 1000 słówek korzystałem z listy, która można znaleźć na portalu Angielski etutor.

  • Jakoś do końca nie przekonuje mnie ta metoda 1000 słówek. Za to nauka całych angielskich zdań i zwrotów na tej stronie jest jak dla mnie bardzo pomocna.

  • Udział w kursie – nawet tym najlepszym – nie zawsze gwarantuje zrozumienia obcej mowy na poziomie, jaki by nas satysfakcjonował. Wynika to z faktu, że język, który poznajemy w szkole albo na kursie jest językiem literackim, często w mowie potocznej przekształcanym przez samo życie.

  • praktyka wszystko weryfikuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *