ANGIELSKI DO SŁUCHANIA – 5 darmowych sposobów nauki angielskiego ze słuchu.

Angielski do słuchania - 5 sposobów do nauki za darmo.

Angielski do słuchania za Darmo – zdradzam najlepsze darmowe sposoby na osłuchanie się z językiem angielskim bez wychodzenia z domu przez Internet.

Według mnie nauka angielskiego poprzez słuchanie nagrań i filmów po angielsku to nie tylko jeden z najskuteczniejszych ale również najprzyjemniejszych sposobów opanowywania angielskich słów i zwrotów dla początkujących i nie tylko …

Kiedy słuchasz angielskiego to w tym samym czasie możesz się zrelaksować. Dodatkowo jeżeli masz odpowiedni zasób słownictwa to z angielskich nagrań nie tylko możesz dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy, ale również w tym samym czasie wręcz automatycznie uczyć się języka angielskiego (czyli całych gotowych już schematów angielskich zdań i zwrotów wraz z ich poprawną wymową i intonacją).

Aby efektywnie korzystać z tej formy nauki języka (poprzez słuchanie angielskiego) to dobrze jest już sporo rozumieć, dlatego osobiście polecam Ci naukę w ten sposób dopiero po opanowaniu 1000 najczęściej używanych angielskich słówek (<- tu znajdziesz informacje o tym jak się ich szybko nauczyć i dlaczego jest to takie ważne na początku nauki angielskiego).

Gdzie słuchać angielskiego za darmo?

Poniżej udostępniam wspomniane już 5 sposobów na to aby za darmo osłuchiwać się z angielskim bez wychodzenia z domu ucząc się Online (przez Internet).

1. Słuchaj angielskiego na YouTube.

Jeśli chcesz osłuchiwać się z językiem angielskim i przy okazji szybko uczyć się poprawnie konstruować wypowiedzi po angielsku to zrezygnuj z oglądania polskiej telewizji. W zamian za to przesiądź się na serwis YouTube i oglądaj angielskie filmy lub programy edukacyjne w tym języku.

W tym przypadku polecam Ci wybierać nagrania w tematach, które najbardziej Cię interesują, bo nie tylko możesz dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy, ale jednocześnie w przyjemny sposób poprawić swój angielski.

Taki skok na głęboką wodę, gdzie jest tylko sam angielski (bez języka polskiego) to opcja idealna dla osób bardziej zaawansowanych, czyli takich które opanowały już najważniejsze angielskie słówka oraz znają najpopularniejsze angielskie zwroty.

Musisz być świadomy tego, że na początku możesz nie rozumieć zbyt wiele, ale uwierz mi wystarczy, ze obejrzysz dane wideo kilka razy aby zacząć rozszyfrowywać poszczególne angielskie słowa, całe zdania i zwroty. Każde kolejne wysłuchanie tego samego nagrania sprawi, że wyłapiesz i zrozumiesz więcej.

Aby sobie trochę pomóc na początku możesz w odtwarzaczu YouTube włączyć napisy. Nie przejmuj się tym, że będą one po angielsku. Zawsze będzie Ci łatwiej, a dodatkowo opatrzysz się również z pisownią angielskich słów i zwrotów.

Dlatego już teraz polecam Ci wejść na stronę YouTube i w wyszukiwarce wpisać po angielsku temat lub hasło które Cię interesuje otworzyć video i słuchać.

Angielski do słuchania na YouTube – przykłady:

Jeżeli przykładowo interesujesz się nauką języka angielskiego to poszukaj kanałów o tej tematyce.

Ja osobiście polecam Ci przykładowo: Kanał English for Lucy (poniżej jedno z nagrań) z poprawną angielską wymową 100 najczęściej używanych angielskich w języku angielskim (Pronounce the most common English Words Perfectly).

Jeśli interesuje Cię motoryzacja (np. testy nowych modeli samochodów to polecam) Ci słuchać i oglądać np: otopark.com, Telegraph Cars, carbuyer.

Poniżej zamieszczam video z kanału carbuyer gdzie Rebecca Jackson testuje Subaru WRX STI 🙂

Angielski dla początkujących za darmo na YouTube

Jeśli jesteś osobą początkującą i niewiele jeszcze rozumiesz możesz skorzystać z licznych kursów i lekcji angielskiego publikowanych na wielu ciekawych kanałach na YouTube. Wystarczy, ze wpiszesz w wyszukiwarce YouTube np. nauka angielskiego lub lekcje angielskiego dla początkujących i uruchomisz kurs lub inne lekcje uczące angielskiego dla początkujących (z tłumaczeniem i wymową).

Poniżej przykładowe nagranie video z kanału: AudioBooki – Angielski Online – Kursy Mp3 z będące fragmentem kursu uczącego 500 najczęściej używanych angielskich zwrotów, których opanowanie rekomendowałem we wpisie: Jak szybko nauczyć się mówić po angielsku.

2). Kursy Angielskiego dla Polaków na stronie BBC.  

Wiele darmowych lekcji i nagrań z tłumaczeniem na język polski prowadzonych w świetny sposób znajdziesz na stronie BBC. Lekcje na tej stronie prowadzone są z humorem, przez co bardzo przyjemnie się z nich korzysta. Kiedyś bardzo często uczyłem się na stronie BBC dla Polaków, więc wiem, że warto z niej korzystać. Z uwagi na to iż występuje tam tłumaczenie na język polski więc materiały są bardziej dla początkujących, więc warto z nich korzystać zaraz po opanowaniu 1000 najczęściej stosowanych angielskich słów.

Jedynym minusem jest brak możliwości nauki (odtwarzania nagrań) na urządzeniach mobilnych.

Adres strony BBC do nauki ze słuchu to: http://www.bbc.co.uk/polish/learningenglish/index.shtml

3). Angielski ze słuchu – darmowe ćwiczenia na stronie eTutor.

Jeśli chcesz w ciekawy sposób słuchać i uczyć się angielskich słówek to oprócz kursu 1000 słów na MP3 możesz do tego wykorzystać również darmowe ćwiczenia dostępne po zalogowaniu na stronie kursu angielskiego eTutor. (Poniżej screen jednego z nich).

Słuchanie Angielski - Ćwiczenia w kursie angielski eTutor

Ćwiczenie obrazki eTutor – nauka ze słuchu.

Aby uczyć się angielskich słówek i zwrotów ze słuchu za darmo na tej stronie, wystarczy, ze założysz (zarejestrujesz) darmowe konto wchodząc na stronę: Angielski eTutor i wybierając przycisk: załóż darmowe konto. Po rejestracji i zalogowaniu do kursu przejdź do zakładki gry językowe i wybierzesz jedno z dwóch rodzajów ćwiczeń do nauki poprzez słuchanie:

  • Obrazki – nauka ze słuchu (angielski lektor czyta słówko lub zdanie po angielsku, a ty masz za zadanie wybrać jeden z trzech obrazków który najbardziej pasuje do jego znaczenia – przykład na zdjęciu powyżej).
  • Obrazki – wpisywanie słów (lektor czyta po angielsku słowo lub całe zdanie, a ty masz za zadanie napisać to słowo lub wyrażenie poniżej – jako pomoc publikowany jest również obrazek).

W wersji darmowej, ćwiczenia o których piszę ograniczone są w pewnym sensie do wyświetlania kilkudziesięciu przykładów. Ćwiczenia te w pełnej wersji bez ograniczeń dostępne są dla użytkowników z opłaconym abonamentem, jednak nie zmienia to faktu, ze w wersji darmowej możesz przy ich pomocy nauczyć się bardzo dużo. Polecam.

4). Nauka angielskiego poprzez słuchanie na EngVid.com

Kolejna rewelacyjna strona z lekcjami angielskiego prowadzonymi po angielsku za darmo. Dzięki stronie EngVid możesz mieć darmowe korepetycje z angielskiego bez wychodzenia z domu w formie nagrań video z wybranym przez siebie nauczycielem (native speakerem).

A jest z czego wybierać, bo na chwilę obecną na stronie EngVid udostępnionych masz 1263 lekcje angielskiego prowadzonych w sumie przez 11 nauczycieli. Dodatkowo pogrupowane są one na poziomy zaawansowania: angielski dla początkujących (beginner), angielski dla średnio-zaawansowanych (Intermediate) oraz lekcje dla zaawansowanych (advanced) oraz kategorie.

Do każdej lekcji dołączany jest quiz, dzięki któremu sprawdzisz przyswojoną na lekcji wiedzę.

Poniżej przykładowa lekcja prowadzona przez Adama.

4. Słuchanie po angielsku wykładów na konferencjach TED

TED to konferencja, na której wiele znanych osób, specjalistów w wielu dziedzinach przekazuje swoją wiedzę w formie krótkich i ciekawie przygotowanych prezentacji. Na spotkaniach TED poruszanych jest wiele różnorodnych tematów, w których na pewno znajdziesz takie, które zainteresują Cię osobiście.

Zbiór nagrań video z tych wystąpień znajdziesz na stronie: https://www.ted.com

Dużą zaletą dla osób, które uczą się angielskiego jest możliwość uruchomienia polskich napisów (nie działają jednak we wszystkich nagraniach). Aby uruchomić polskie napisy to w odtwarzaczu po uruchomieniu prezentacji przejdź do opcji subtitles i wybierz odpowiedni język (np: angielski lub polski).

Jeśli chcesz słuchać angielskiego z wykorzystaniem tych nagrań to polecam Ci:

 

najpierw obejrzeć nagranie z polskimi napisani, następnie to samo video z napisami po angielsku, a na końcu bez napisów. Spróbuj, a zobaczysz szybkie efekty w postaci rozumienia wykładu w tym języku.

Przykładowe wideo: Ken Robinson – do Schools Kill Creativity?

Przykładowo pod tym adresem znajdziesz: 25 najpopularniejszych wykładów z TED

Angielski do słuchania Online za darmo – podsumowanie.

 

Powyżej zdradziłem Ci jedne z moich ulubionych stron i sposobów na darmową naukę angielskiego ze słuchu z wykorzystaniem Internetu. W sieci znajdziesz praktycznie nieograniczoną ilość materiałów, kursów i nagrań po angielsku. Wykorzystaj je ucz się angielskiego przez Internet i otaczaj się językiem angielskim.

A czy Ty słuchasz angielskiego na co dzień? Podziel się w komentarzu swoimi spostrzeżeniami na ten temat lub dopisz swoje strony z darmowymi materiałami do słuchania po angielsku.

Oceń ten wpis.

Wybierz ilość gwiazdek

Średnia ocen 4.7 / 5. oddanych głosów: 41

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

3 komentarze

  • Andrzej Wierzbicki

    Kto by pomyślał, że tyle fajnych materiałów leży odłogiem w Internecie, a człowiek o tym nie wie i szuka w czeluściach internetowej rzeczywistości zamiast z nich korzystać i słuchać angielskiego podczas pracy z komputerem. Dlatego stokrotne dzięki dla autora tej strony, za tak pomocny wpis i listę ulubionych stron do słuchania angielskiego. Od dzisiaj ona (ta lista stron i sposobów) po części staje się również moją ulubioną. Pozdrawiam i więcej takich porad proszę 🙂 Andrzej.

  • Uwielbiam oglądać i uczyć się angielskiego z lekcji na EngVid. Mam tam swoich ulubionych nauczycieli. Uwielbiam Jamesa, Jona i Jade. Naprawdę wiele można się od nich nauczyć i przede wszystkim osłuchać się z językiem. Czasem po prostu puszczam sobie jakąś lekcję i słucham nawet nie skupiając się na temacie tylko wychwytuję pojedyncze słowa lub zdania. To naprawdę działa 🙂

  • Dokładnie to bardzo dobra metoda nauki, dodam też opis obrazka i można naprawdę się podszkolić językowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *